Ці правила визначають умови користування розділом «Довідка» та використання матеріалів, розміщених у цьому розділі.

Під використанням матеріалів мається на увазі будь-яке відтворення, републікація, поширення, переробка, переклад, включення як складових частин в інші матеріали та інші способи, передбачені Законом України «Про авторське право і суміжні права».

Усі виключні майнові та немайнові авторські права на статті, розміщені в розділі «Довідка», належать правовласникам.

Усі авторські немайнові права належать авторам публікацій та охороняються відповідно до чинного законодавства України.

Захист особистих немайнових і майнових прав суб’єктів авторського права здійснюється відповідно до цивільного, адміністративного, карного законодавства України.

Використання матеріалів допускається виключно відповідно до цих Правил.

При використанні матеріалів (статей) особи, що використовують ці матеріали, зобов’язані робити посилання на розділ «Довідка», а також веб-сервіс «СМАРТ» як на джерело матеріалів таким чином:

  • при використанні матеріалів в електронному вигляді (інтернет-сайт, електронний файл тощо) у кожному випадку використання вставляти гіперпосилання на сторінку розміщення відповідного матеріалу. Забороняється використання тега noindex, а також значень атрибутів noindex і nofollow при розміщенні гіперпосилань на статті сервісу;

  • при використанні в друкованих виданнях — у такому вигляді: «Джерело: www.smcs.com.ua»;

  • при використанні під час радіо-, теле-, відеопрограм — у вигляді згадування найменування розділу «Довідка» веб-сервісу «СМАРТ».

Забороняється будь-яке комерційне використання матеріалів, відтворення текстів або їх фрагментів з метою комерційної реалізації права доступу до зазначених матеріалів, у тому числі використання текстів або їх фрагментів в інтерактивних базах даних без письмового дозволу правовласників.

Републікація матеріалів розділу «Довідка» допускається виключно після закінчення 30 днів з дати опублікування матеріалів у розділі «Довідка», зазначеної на початку кожної статті, з одночасним повідомленням про таку републікацію засобом електронної пошти на електронну адресу repost@smcs.com.ua із зазначенням назви матеріалів (статей), а також місця опублікування (републікації).

Усі матеріали (статті), розміщені в розділі сервісу «Довідка», відображають лише суб’єктивну точку зору автора щодо розглянутих у статтях питань. Точка зору автора може не збігатися з позицією контролюючих органів. У зв’язку з цим рекомендується уточнювати інформацію з кожного окремого питання безпосередньо у відповідних контролюючих органах.

Порушення будь-якої з умов цих Правил є порушенням виключних майнових і немайнових авторських прав правовласників і відповідно до норм законодавства може потягти відповідальність, передбачену цивільним, адміністративним і карним законодавством.

Відповідно до норм чинного законодавства України правовласники у разі порушення своїх прав третіми особами змушені будуть захищати свої права шляхом подання скарг у правоохоронні органи та позовних заяв у судові органи. 

Матеріали розділу «Довідка» веб-сервісу «СМАРТ» надаються на умовах «ЯК Є» та «ЯК ДОСТУПНО», що означає, що особи, які використовують матеріали розділу «Довідка», використовують матеріали на свій ризик, без надання зі сторони правовласників виключних майнових і немайнових авторських прав, а також зі сторони власників і адміністраторів веб-сервісу «СМАРТ» гарантій того, що розміщені в розділі «Довідка» матеріали (статті) не будуть містити помилок або неточностей, а також гарантій того, що всі функції та можливості розділу «Довідка» працюватимуть без помилок або безперервно.

Згідно з чинним законодавством власники, адміністратори (у тому числі філії та підрозділи, посадові особи, директори, агенти та співробітники) веб-сервісу «СМАРТ» не несуть відповідальності за будь-які збитки (включно із втратою грошей, зв’язків або репутації, прибутків, іншими нематеріальними втратами, будь-якими спеціальними або непрямими збитками), понесені в результаті (прямо або опосередковано) помилок або неточностей будь-якого роду, що містяться в матеріалах розділу «Довідка».

Ці правила поширюють свою дію на будь-яких осіб, що відвідують та/або користуються розділом «Довідка» веб-сервісу «СМАРТ».

Опубліковано 21.07.2015