Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Заповнення реквізитів підприємця

Для початку роботи в «Смарт Бухгалтерії» потрібно внести дані підприємця до розділу «Реквізити». Ця інформація автоматично підставлятиметься в документи, платежі та податкову звітність, тому рекомендуємо заповнити реквізити повністю, вам буде зручніше працювати.

https://youtu.be/lrfxBHeWfIk

Загальні відомості

 1. Введіть реєстраційний номер облікової картки платника податків (попередня назва — ІПН) . Після збереження форми змінити РНОКПП не можна.

 2. «Найменування» — це прізвище, ім’я та по батькові підприємця .

 3. «Юридична адреса» — адреса, зафіксована в реєстраційних документах ФОП . Обов’язково вкажіть індекс, тоді відділення податкової визначиться автоматично  перевірте правильність заповнення. До цієї податкової відправлятимуться створені в сервісі звіти. 

 4. Якщо відділення податкової не визначилось автоматично, введіть його вручну .

 5. «Номер платника ЄСВ» — можна уточнити у виписці про реєстрацію підприємця, де він називається «реєстраційний номер платника єдиного внеску», або реєстраційний номер у повідомленні від управління Пенсійного фонду ⑤.

 6. «Контактний телефон» — буде відображатись у звітності, що подаватиметься із системи .

 7. «Дата державної реєстрації» — зазначена у виписці/свідоцтві про держреєстрацію фізичної особи — підприємця .

Зверніть увагу: дані вашої податкової, номер платника єдиного соцвнеску, КВЕДи заповнюються автоматично із відкритих джерел.

Поля, позначені «*», обов’язкові для заповнення, без них форма не збережеться.

Перевірте правильність вказаних даних. Натисніть «Продовжити», щоб перейти до заповнення наступного блока.

Система оподаткування

На даний момент у сервісі можуть зареєструватися лише підприємці та юрособи — неплатники ПДВ на спрощеній системі оподаткування.

 1. Оберіть групу єдиного податку. Якщо ви на 1-й або 2-й групі ЄП, виберіть ставку, для 3-ї групи ставка зазначається автоматично. Після збереження блока групу податку не можна буде змінити, але така можливість з'явиться в системі найближчим часом .

 2. Ставка єдиного соціального внеску за умовчанням — 22% від мінімальної зарплати .

 3. Натисніть «Продовжити» і заповніть усю форму або «зберегти та почати роботу» — решту реквізитів можна заповнити пізніше .

Види діяльності

Натисніть на синє посилання «Обрати види діяльності» та відмітьте основний або всі коди КВЕД, які обрали при реєстрації платником єдиного податку. Знайти потрібний вид діяльності можна за кодом чи назвою. Червоним кольором позначаються види діяльності, заборонені на ЄП. Виберіть потрібний код КВЕД і натисніть «Зберегти».

 1. У списку відмітьте ваш основний вид діяльності.

 2. Щоб редагувати назву коду, натисніть на олівець. Ця функція може знадобитись, якщо ви вказали частково заборонені на ЄП види діяльності. Щоб видалити вид діяльності, натисніть на хрестик праворуч.

 3. Для додавання нових видів діяльності натисніть «Додати інші види діяльності».

 4. Натисніть «Продовжити».

Рахунки, касові апарати

Для коректного ведення обліку доходів і витрат додайте свої торгові точки, касові апарати й розрахункові рахунки (за наявності).

 1. Щоб додати розрахунковий рахунок, поставте галочку перед «Розрахунковий рахунок підприємця» .

 2. Почніть вводити МФО банку, сервіс запропонує варіанти, оберіть свій банк. Введіть номер рахунку. Запишіть зручну для вас коротку назву рахунку (наприклад, основний, підприємницький) ②.

 3. Натисніть «Додати рахунок», якщо потрібно вказати інші розрахункові рахунки .

Каса підприємства створюється автоматично, а щоб зазначити касові апарати й торгові точки, виберіть «Каса та касові апарати» .

 1. Дайте назву торговій точці, наприклад: точка на Центральному ринку .

 2. Якщо використовуєте фіскалізований касовий апарат, оберіть «РРО зареєстровано в ДПІ». Вкажіть його реєстраційний номер і модель.

 3. Щоб внести декілька торгових точок, оберіть «Додати касовий апарат» .

 4. Натисніть «Продовжити».

Логотип, печатка і підписи

Логотипи, підписи та печатки можна завантажити в систему у вигляді файлу в форматі jpeg, gif або png. Вони відображатимуться на створених у системі документах.

Натисніть на «+» та оберіть на комп’ютері файл або завантажте його. Щоб видалити, натисніть на хрестик у правому верхньому куті.

Підтвердження

Перевірте правильність заповнення форми реквізитів і натисніть «Зберегти».

Після збереження з’явиться ще один блок.

Ключі ЕЦП

Ви можете вказати ключі електронного цифрового підпису, якими будете завіряти електронну звітність, тоді не доведеться додавати їх щоразу при надсиланні звітів. «Смарт» підтримує ключі ЕЦП, видані АЦСК ІДД Державної фіскальної служби, АЦСК «MASTERKEY», АЦСК ТОВ «Ключові системи», АЦСК Держінформ’юсту.

 1. Відмітьте, що погоджуєтеся з умовами угоди користувача ①.

 2. Перетягніть або виберіть файл ключа підприємця ②.

 3. Якщо звітність за вас здаватиме бухгалтер, додайте його ключ ЄЦП також .

Рекомендації

 1. Для редагування даних перейдіть за посиланням «Змінити» поряд із заголовком потрібного блока .

 2. Щоб додати нове підприємство, натисніть на «Реквізити» або на назву поточного підприємства (якщо в акаунті їх декілька) та виберіть «+ Додати підприємство» .

 3. Або в реквізитах поточного підприємства натисніть на бічній панелі праворуч посилання «Додати підприємство» .

Перейти до реквізитів можна, натиснувши на розділ меню «Реквізити», якщо підприємство в акаунті одне, або на назву поточного підприємства, потім обрати у випадаючому списку «Реквізити».

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert