Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Продаж складної побутової техніки та використання РРО

9 червня

З 8 травня всіх   СПД, які торгують технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміни, зобов'язали застосовувати   РРО. Це стосується і підприємців на єдиному податку.

Серед іншої техніки до переліку складних побутових товарів увійшли смартфони, мультиварки, витяжки, компресори, відбійні молотки тощо. У цій статті ми зібрали роз'яснення податкової про використання РРО при торгівлі такими товарами.

Торгівля технікою б/у і використання касових апаратів

На думку податківців, касовий апарат потрібно використовувати навіть при продажу техніки, яка вже була у вжитку і продається без гарантії. І це незважаючи на те, що в Постанові Кабміну йдеться саме про техніку на гарантії.

Зокрема, підприємці 2−3-ї груп єдиного податку, які торгують б/у-телефонами, теж зобов'язані використовувати РРО.

У ФОП дві точки, на одній торгує технікою, а на інший продуктами. Використовувати касовий апарат треба в обох магазинах або тільки там, де продається техніка?

Якщо у підприємця кілька точок і він торгує товарами з переліку складних побутових, він зобов'язаний використовувати РРО на всіх своїх торгових точках, незалежно від асортименту на них (консультація в ЗІР, категорія 109.02).

А якщо на одній точці він торгує складними побутовими товарами і, приміром одягом, приймати оплати при продажу всіх наявних на об'єкті товарів він зобов'язаний через касовий апарат. Адже вимога використовувати касовий апарат відноситься до СПД, а не до його торгових точок.

Продавець приймає оплати тільки за безготівковий розрахунок. Чи треба використовувати РРО?

Підприємці-єдинники, які працюють виключно з безготівковими розрахунками, дійсно не зобов'язані використовувати РРО, навіть якщо перевищили ліміт 1 млн гривень доходу за рік. Безготівковою оплатою вважається оплата з розрахункового рахунку покупця на поточний рахунок продавця. А ось оплата платіжною карткою через   POS-термінал не вважається безготівковим розрахунком (ст. 2 ЗУ «О РРО»).

У роз'ясненні в ЗІР (категорія 109.02) сказано, що під час проведення розрахунків між СПД в безготівковій формі, тобто при перерахуванні грошей з рахунку СПД на рахунок продавця за рахунком-фактурою, договором, — не потрібно використовувати РРО. Але нічого не сказано про ситуацію, коли гроші за покупку перераховуються з рахунку фізособи або через касу банку, саме ці операції вважаються безготівковим розрахунком для отримувача оплати, тобто СПД (п. 2.5 Положення № 637).

Продаж складних побутових товарів у інтернет-магазині

Якщо покупець оплачує покупку в інтернет-магазині платіжною карткою Visa чи MasterCard або через сервіс LiqPay тощо, з умовами доставки товару поштою або кур'єрською службою, тоді продавець зобов'язаний видати розрахунковий документ (чек РРО) і гарантійний талон. Тобто використовувати РРО при торгівлі складною побутовою технікою онлайн потрібно.

Нагадуємо, в яких випадках підприємці на спрощеній системі оподаткування зобов'язані використовувати РРО в господарській діяльності.

При торгівлі пивом обов'язково використовувати РРО, тому що це підакцизний товар.

Як ми з'ясували, касовий апарат обов'язково слід використовувати при торгівлі технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонт. До речі, в переліку таких товарів зазначаються їх коди УКТ ЗЕД. Якщо у вас виникає питання, до якого коду віднести товари, якими торгуєте, можна звернутися в регіональне відділення Торгово-промислової палати, Науково-дослідний інститут судових експертиз або Мінекономрозвитку і торгівлі.

А ще підприємці 2−3-ї груп    ЄП зобов'язані використовувати РРО, якщо протягом календарного року обсягу доходу від підприємницької діяльності перевищив 1 млн гривень (п. 296.10 ПКУ). Незалежно від того торгують вони вищевказаними товарами чи ні.

Читайте статью: «Скільки буде коштувати установка РРО підприємцям».

Список використаних нормативно-правових актів

  1. ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

  2. ЗУ «Про РРО» — Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

  3. Постанова КМУ № 231 — Постанова КМУ «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій» № 231 від 16.03.2017 року.

  4. Положення № 637 — Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою НБУ від 15.12.2004 № 637.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert