Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Облік оплат з єдиного податку

14 липня 2015

У системі можна не лише здати податкову декларацію, але й сформувати платіж з єдиного податку й роздрукувати платіжне доручення на сплату.

Події зі сплати ЄП генеруються автоматично:

 • у користувачів на 1–2-й групах — щомісяця;

 • на 3-й групі — раз на квартал, але доступною подія стає лише після надсилання звітної декларації платника єдиного податку.

Перейти в подію зі сплати ЄП можна з актуальних завдань на головній сторінці або в розділі «Звітність».

Якщо в реквізитах підприємства вказано адресу й відділення фіскальної служби, ви перейдете до форми створення платежу зі сплати ЄП. Вона містить блоки «Реквізити платежу» та «До сплати».

Коли в реквізитах не вказано адреси та відділення податкової, з'явиться повідомлення й посилання для переходу до реквізитів для введення цих даних. Перейдіть за посиланням та вкажіть дані, яких не вистачає.

У разі, якщо граничний строк сплати ЄП минув, система повідомить, наскільки затримано платіж і які санкції за це передбачено.

Блок «Реквізити платежу»

Щоб редагувати дані у блоці, натисніть на посилання «Змінити».

Оберіть тип оплати: готівкою через касу або «по банку» — в реквізитах вашого підприємства потрібно вказати розрахунковий рахунок, з якого буде проводитися списання. Якщо рахунок не один — оберіть той, з якого платитимете або вже сплатили ЄП.

Дата сплати за умовчанням відображається поточна. Якщо ЄП вже сплачено або ви напевне знаєте, коли внесете оплату, — вкажіть потрібну дату.

Реквізити одержувача підставляються автоматично, але потрібно перевірити їх правильність — вони відображатимуться у платіжному дорученні.

Для підтвердження натисніть «Зберегти» або «скасувати», якщо не бажаєте зберігати зміни.

Блок «До сплати»

У користувачів 1–2-ї груп підставляється фіксована сума ЄП, у 3-ї групи — сума з декларації, зданої з системи.

Для редагування даних блока натисніть «Змінити».

Якщо є штрафи та пені — ці суми потрібно внести вручну, обравши посилання «вказати».

У рядку «Платитиму» вкажіть суму, яку будете сплачувати, якщо вона відрізняється від нарахованої до сплати. Якщо хочете внести суму, зазначену в «Разом», залишайте рядок без змін.

Якщо суму податкового зобов’язання ви сплатили частково, буде створено подію з доплати. Вона відображатиметься в списку актуальних подій, поки суму не буде сплачено повністю.

Коли є заборгованість, вона буде відображатися у відповідному рядку та додаватися до загальної суми.

Якщо натиснете на посилання «не враховувати в розрахунках», заборгованість буде виключено, але якщо:

 • підсумкова сума до сплати менше заборгованості, оплата в першу чергу піде на погашення існуючої заборгованості. У списку подій буде автоматично згенеровано зобов’язання з доплати ЄП на залишок суми несплаченого зобов’язання;

 • сума до сплати більше заборгованості — у першу чергу вона піде на погашення заборгованості, а решта — на сплату поточного зобов'язання.

Якщо у вас є переплата за податком, вона частково або повністю покриє зобов’язання зі сплати.

Щоб виключити переплату з розрахунку, натисніть «не враховувати в розрахунках»:

 • якщо сума до сплати дорівнює сумі нарахованого зобов’язання, то в наступній події сума переплати залишиться такою самою;

 • якщо сума до сплати більша, то сума переплати збільшиться.

Якщо потрібно сплатити штраф і пеню, натисніть на посилання «вказати» і впишіть суму в рядок.

Для підтвердження або скасування змін у блоці натисніть «Зберегти» або «скасувати».

 

Дії

У правому верхньому куті бічної панелі є дві кнопки — «Сплатити» та «Відмітити як сплачений» — і посилання «Завантажити платіжне доручення».

Виберіть потрібну дію:

 • Натисніть на кнопку «Сплатити» , щоб створити в системі списання зі сплати єдиного податку. В розділі платежів автоматично створиться списання з типом «Платіж з єдиного податку» (або «Щомісячний платіж з єдиного податку») на суму, вказану в блоці «До сплати».

 • Натисненням кнопки «Відмітити як сплачений»  ви відправляєте завдання у завершені без створення списання. Цей платіж відображатиметься в списку завершених завдань зі статусом «Сплачено».

 • За посиланням «Завантажити платіжне доручення» ③ можна завантажити вже заповнене платіжне доручення для сплати податку через касу банку. У ньому будуть реквізити отримувача, платника та сума ЄП.

Сіра кнопка «Закрити» відображається, якщо у блоці «До сплати» значення в полі «Разом» дорівнює 0, тобто нічого платити не потрібно. Така ситуація може виникнути, якщо:

 • подія зі сплати ЄП прострочена, але відбулася зі сплатою наступного за ним зобов'язання;

 • сплата ЄП покривається передоплатою з початкових залишків або за рахунок переплати за попереднім зобов'язанням.

 

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert