Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Облік оплат з ЄСВ

15 липня 2015

У «Смарт Бухгалтерії» можна вести облік платежів з єдиного соціального внеску, який підприємець сплачує за себе, сформувати й роздрукувати платіжне доручення на сплату.

Перейти до поточної події зі сплати ЄСВ можна зі списку актуальних завдань на головній сторінці та в розділі «Звітність».

Форма зі сплати ЄСВ складається з блоків: «Періодичність сплати», «Реквізити платежу», «Нараховано до сплати за період» і «До сплати». Для редагування даних відповідного блока натисніть «Змінити».

Періодичність сплати

Події зі сплати ЄСВ в системі генеруються за умовчанням раз на місяць. Виберіть, з якою періодичністю ви сплачуєте внесок — щомісяця або раз на квартал. Система буде створювати подію та нагадувати про наближення граничного строку.

Реквізити платежу

Виберіть тип оплати ①:

 • «по банку», якщо гроші перерахували з підприємницького або карткового рахунку. Щоб обрати цей тип оплати, в реквізитах має бути вказано рахунок. Якщо рахунок не зазначено, перейдіть у реквізити і додайте його;

 • «по касі», якщо сплачуєте готівкою.

Дата сплати за умовчанням поточна. Якщо платитимете іншим днем, змініть її .

Реквізити одержувача оплати підставляються автоматично . Обов'язково перевірте їх правильність — вони відображатимуться у платіжному дорученні.

Щоб підтвердити зміни в блоці, натисніть на «Зберегти», або «скасувати», якщо не бажаєте зберігати зміни.

Нараховано до сплати

У цьому блоці відображається ставка ЄСВ, зазначена в реквізитах. Якщо вона змінилася, виберіть актуальну . Після збереження змін блока нова ставка автоматично відображатиметься в блоці «Система оподаткування» реквізитів.

У рядку «База нарахування» за умовчанням показано суму, що дорівнює мінімальній заробітній платі, що діє на момент сплати внеску . Ви можете вказати іншу суму, але вона не повинна бути меншою за мінімальну зарплату та більшою за суму 17 мінімальних зарплат.

У рядку «Разом» ③ відображається сума, нарахована за звітний період.

Натисніть «Зберегти» для підтвердження змін або «скасувати».

До сплати

У рядку «нараховано» вказано суму внеску, нарахованого до сплати за період.

Якщо у вас є переплата за внеском, вона частково або повністю покриє зобов'язання зі сплати.

Суму переплати можна виключити із розрахунку, натиснувши «не враховувати в розрахунках» , тоді суму переплати буде враховано в наступній події зі сплати ЄСВ, але:

 • якщо сума до сплати дорівнює сумі нарахованого зобов'язання, то в наступній події сума переплати залишиться такою самою;

 • якщо сума до сплати більша, то сума переплати збільшиться.

Якщо є заборгованість з ЄСВ, вона буде відображатися у відповідному рядку і додаватися до загальної суми.

Також цю суму можна виключити, натиснувши на посилання «не враховувати в розрахунках», але зверніть увагу:

 • якщо підсумкова сума до сплати менше заборгованості, оплата в першу чергу піде на погашення існуючої заборгованості. У списку подій автоматично згенерується зобов'язання з доплати ЄСВ на залишок суми несплаченого зобов'язання;

 • якщо сума до сплати більше заборгованості, в першу чергу вона піде на погашення заборгованості, а решта — на сплату поточного зобов'язання.

Якщо потрібно сплатити штраф і пеню, натисніть на посилання «вказати» і впишіть суму в рядок.

У рядку «Платитиму»  вкажіть суму внеску, яку хочете заплатити, якщо вона відрізняється від нарахованої суми в рядку «Разом».

Для підтвердження або скасування змін у блоці натисніть «Зберегти» або «скасувати».

Дії

У правому верхньому куті на бічній панелі є дві кнопки — «Сплатити» та «Відмітити як сплачений» — і посилання «Завантажити платіжне доручення».

Виберіть необхідну дію:

 • «Сплатити» ①. Буде створено списання в розділі «Платежі» з типом «Оплата ЄСВ підприємця» на суму, зазначену в блоці «До сплати». Подія зі сплати ЄСВ за період переміститься у список завершених завдань зі статусом «Сплачено».

 • «Відмітити як сплачений» ②. Завдання буде переведено у статус завершеного  з типом «Оплата ЄСВ підприємця» без створення списання. Щоб повернути подію у список актуальних завдань, перейдіть до списку завершених завдань, скориставшись фільтром, натисніть на кнопку «Відмітити як несплачений».

 • «Завантажити платіжне доручення» ③. За посиланням можна завантажити вже заповнене платіжне доручення для сплати внеску через касу банку чи іншим зручним способом. У ньому будуть заповнені реквізити отримувача та платника, сума до сплати.

Сіра кнопка «Закрити» відображається, якщо у блоці «До сплати» значення в полі «Разом» дорівнює 0, тобто нічого платити не потрібно. Така ситуація може виникнути, якщо:

 • подія зі сплати ЄСВ прострочена, але відбулася зі сплатою наступного за нею зобов'язання;

 • сплата ЄСВ покривається передоплатою з початкових залишків або попереднього зобов'язання.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert