Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Реєстрація нових видів діяльності в держреєстратора

1 січня

При реєстрації підприємці зазвичай вибирають основний і декілька додаткових видів діяльності, від яких планують отримувати дохід. Якщо є необхідність, вже у процесі ведення бізнесу цей список поповнюється новими кодами КВЕД. Реєструють зміни в держреєстратора та повідомляють про зміни податкову. Отримувати дохід від видів діяльності, котрих немає в реєстраційних даних підприємця, на єдиному податку заборонено.

Санкції за порушення

Якщо ви платник єдиного податку на 1–2-й групі та отримали дохід від незареєстрованих видів діяльності, це тягне автоматичне анулювання реєстрації платника єдиного податку. Заява про перехід на загальну систему подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до закінчення кварталу, в якому було порушення (пп. 298.2.1 ПКУ). А із суми отриманого доходу сплачується підвищена ставка єдиного податку — 15%.

Підприємці на 3-й групі єдиного податку, отримавши дохід від незареєстрованих видів діяльності, зобов'язані сплатити з нього не ЄП, а 15/20% (залежно від розміру доходу), а з 01.01.2016 — 18% податку на доходи фізосіб (п. 177.6 ПКУ). Якщо такий дохід виплачує юрособа, то як податковий агент вона утримує ПДФО (консультація в ЗІР, підкатегорія 103.25). Тому в книзі обліку доходів цей дохід не відображають. Водночас платники ЄП мають перейти на загальну систему при здійсненні видів діяльності, які не внесли в реєстр платників єдиного податку, з 1-го числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому отримали дохід від цих видів діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 ПКУ). Такої позиції наразі дотримуються фіскальні органи.

Як зареєструвати новий вид діяльності

Одержувати дохід від нових видів діяльності можна лише після того, як їх внесли в реєстраційні дані підприємця.

Доповнення списку видів діяльності підприємця новими кодами КВЕД — це внесення змін до його реєстраційних даних. Проводить реєстрацію нових КВЕДів держреєстратор. Йому ви подаєте заяву про держреєстрацію змін (Форму 11). Якщо бажаєте за додаткову плату прискорити внесення змін до реєстру, в заяві позначте, в який строк їх мають внести: протягом 2 або 6 годин. Та вкажіть свої дані.

У полі «Перелік змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб –­ підприємців та громадських формувань» поставте позначку навпроти пункту 6 «Зміна видів економічної діяльності».

У блоці 6 «Зміна видів економічної діяльності»:

  • у графі «Вкл.» вкажіть: номер коду КВЕД-2010, якщо реєструєте нові види діяльності;

  • у графі «Викл.» — коди КВЕД, які хочете вилучити зі списку ваших видів діяльності.

Якщо серед нових кодів є вид діяльності, який буде основним, поставте позначку навпроти нього в графі «Основний вид економічної діяльності».

Держреєстратор на підставі вашої заяви вносить зміни в держреєстр юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Приклад заповнення Форми 11.

Внесення змін до реєстру єдинників

Наступний крок — внести зміни до реєстру єдинників. У відділення податкової, де ви перебуваєте на обліку, потрібно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, вказавши нові види діяльності. У день отримання заяви податківці вносять зміни в реєстр платників єдиного податку.

Єдинникам 1–2-ї груп подати заяву потрібно не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПКУ).

На 3-й групі заяву слід подати разом із декларацією за період, в якому отримали дохід від нового виду діяльності. Таку позицію висловлює ДФС у консультації в ЗIP, підкатегорія 107.12. Однак п. 298.6 ПКУ, на який посилаються податківці, не містить вимог щодо змін видів діяльності. 

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert