Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Внесення підприємцем нових видів діяльності в реєстр єдинників

1 січня

Перш ніж займатися новими видами діяльності на спрощеній системі оподаткування, потрібно їх зареєструвати в держреєстратора та повідомити про це фіскальну службу — внести зміни в реєстр платників єдиного податку.

Реєстрація змін

Щоб поповнити перелік видів діяльності новими кодами КВЕД, слід подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування в податкову, де ви перебуваєте на обліку.

У заяві потрібно заповнити наступні пункти (приклад заповнення):

«Пункт 1». Назва податкової інспекції, куди подається заява.

Вкажіть статус: фізична особа — підприємець.

«Пункт 2». Зазначте реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше — ІПН). Якщо РНОКПП ви не отримували і про це є відмітка в паспорті, запишіть серію та номер паспорта.

«Пункт 3». Прізвище, ім'я й по батькові ФОП.

«Пункт 4». Назва, номер і дата документа (виписка) про реєстрацію підприємця. Це назва, серія та номер, витягу чи виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців, а також номер запису про держреєстрацію та дата її проведення.

«Пункт 5». Підстава для подання заяви. У підпункті 5.3 «Внесення змін у свідоцтво платника ЄП» поставте позначку навпроти поля «види господарської діяльності».

«Пункт 6». Податкова адреса — місце проживання, зазначене в паспорті. Тут же вкажіть номер контактного телефону і, за бажання, адресу електронної пошти.

«Пункт 7». Місце проведення господарської діяльності — назву міста чи іншого населеного пункту, де провадите діяльність.

«Пункт 8». Вкажіть свою групу єдиного податку.

«Пункт 9». Зазначте кількість осіб, які одночасно перебувають із вами в трудових відносинах.

«Пункт 10». Перелічіть види діяльності відповідно до кодів КВЕД-2010, якими ви займатиметеся на єдиному податку. Вписати можна будь-яку кількість кодів. Якщо рядків у формі заяви не вистачає, додайте їх при редагуванні документа.

У реєстр не можуть бути внесені види діяльності, які заборонені на спрощеній системі.

У день подання заяви зміни вносяться в реєстр платників єдиного податку.

Строки подання заяви

Строки подання заяви залежать від групи єдиного податку.

  • Підприємцям на 1-й та 2-й групах заяву необхідно подати не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому почали провадити діяльність за новим видом (п. 298.5 ПКУ).

  • На 3-й групі заяву потрібно подати разом із декларацією за період, в якому отримано дохід від нового виду діяльності (консультація в ЗIP, підкатегорія 107.12).

Рекомендуємо внести зміни в реєстр до отримання доходу від нового виду діяльності. Це дозволить уникнути штрафів і санкцій.

Санкції

Отримання доходу від видів діяльності, які підприємець не вніс у реєстр єдинників, призводить до фінансових санкцій та анулювання реєстрації платника ЄП з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому отримано дохід від такого виду діяльності (пп. 7 п. 298.2.3 ПКУ).

У 1−2-ї груп ЄП такий дохід оподатковується підвищеною ставкою єдиного податку в розмірі 15%, а реєстрація єдинника анулюється.

На 3-й групі, якщо підприємець отримав дохід від видів діяльності, не зареєстрованих ні в ЄДР, ні в реєстрі єдинників, такий дохід оподатковується ПДФО за ставкою 18%, а з наступного кварталу ФОП зобов’язаний перейти на загальну систему.

Якщо ж отримано дохід від виду діяльності, вказаного тільки в ЄДР, він на 3-й групі оподатковується за звичайною ставкою ЄП: 5% — для неплатників ПДВ і 3% — для платників ПДВ. Також ФОП зобов’язаний з наступного кварталу перейти на загальну систему, якщо тільки він разом із декларацією за період, в якому отримав дохід від нового виду діяльності, не подав заяву для внесення нового виду діяльності до реєстру єдинників.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert