Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Внесення підприємцем нових видів діяльності в реєстр єдинників

17 липня 2016

Перш ніж займатися новими видами діяльності на спрощеній системі оподаткування, потрібно їх зареєструвати в держреєстратора та повідомити про це фіскальну службу — внести зміни в реєстр платників єдиного податку.

Реєстрація змін

Щоб поповнити перелік видів діяльності новими кодами КВЕД, слід подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування в податкову, де ви перебуваєте на обліку.

У заяві потрібно заповнити наступні пункти (приклад заповнення):

«Пункт 1». Назва податкової інспекції, куди подається заява.

Вкажіть статус: фізична особа — підприємець.

«Пункт 2». Зазначте реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше — ІПН). Якщо РНОКПП ви не отримували і про це є відмітка в паспорті, запишіть серію та номер паспорта.

«Пункт 3». Прізвище, ім'я й по батькові ФОП.

«Пункт 4». Назва, номер і дата документа (виписка) про реєстрацію підприємця. Це назва, серія та номер, витягу чи виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців, а також номер запису про держреєстрацію та дата її проведення.

«Пункт 5». Підстава для подання заяви. У підпункті 5.3 «Внесення змін у свідоцтво платника ЄП» поставте позначку навпроти поля «види господарської діяльності».

«Пункт 6». Податкова адреса — місце проживання, зазначене в паспорті. Тут же вкажіть номер контактного телефону і, за бажання, адресу електронної пошти.

«Пункт 7». Місце проведення господарської діяльності — назву міста чи іншого населеного пункту, де провадите діяльність.

«Пункт 8». Вкажіть свою групу єдиного податку.

«Пункт 9». Зазначте кількість осіб, які одночасно перебувають із вами в трудових відносинах.

«Пункт 10». Перелічіть види діяльності відповідно до кодів КВЕД-2010, якими ви займатиметеся на єдиному податку. Вписати можна будь-яку кількість кодів. Якщо рядків у формі заяви не вистачає, додайте їх при редагуванні документа.

У реєстр не можуть бути внесені види діяльності, які заборонені на спрощеній системі.

У день подання заяви зміни вносяться в реєстр платників єдиного податку.

Строки подання заяви

Строки подання заяви залежать від групи єдиного податку.

  • Підприємцям на 1-й та 2-й групах заяву необхідно подати не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому почали провадити діяльність за новим видом (п. 298.5 ПКУ).

  • На 3-й групі заяву потрібно подати разом із декларацією за період, в якому отримано дохід від нового виду діяльності (консультація в ЗIP, підкатегорія 107.12).

Рекомендуємо внести зміни в реєстр до отримання доходу від нового виду діяльності. Це дозволить уникнути штрафів і санкцій.

Санкції

Отримання доходу від видів діяльності, які підприємець не вніс у реєстр єдинників, призводить до фінансових санкцій та анулювання реєстрації платника ЄП з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому отримано дохід від такого виду діяльності (пп. 7 п. 298.2.3 ПКУ).

У 1−2-ї груп ЄП такий дохід оподатковується підвищеною ставкою єдиного податку в розмірі 15%, а реєстрація єдинника анулюється.

На 3-й групі, якщо підприємець отримав дохід від видів діяльності, не зареєстрованих ні в ЄДР, ні в реєстрі єдинників, такий дохід оподатковується ПДФО за ставкою 18%, а з наступного кварталу ФОП зобов’язаний перейти на загальну систему.

Якщо ж отримано дохід від виду діяльності, вказаного тільки в ЄДР, він на 3-й групі оподатковується за звичайною ставкою ЄП: 5% — для неплатників ПДВ і 3% — для платників ПДВ. Також ФОП зобов’язаний з наступного кварталу перейти на загальну систему, якщо тільки він разом із декларацією за період, в якому отримав дохід від нового виду діяльності, не подав заяву для внесення нового виду діяльності до реєстру єдинників.

Прикріплені файли

Поставити запитання