Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Внесення грошей на рахунок підприємця

15 липня 2015

Підприємці не бачать різниці між грошима особистими та заробленими від ведення бізнесу. Із власної кишені вони розраховуються з постачальниками, платять за оренду та сплачують податки.

Якщо потрібно провести оплату з підприємницького розрахункового рахунку, на якому 0 гривень, нічого не лишається, як поповнити його власними коштами. Але в такої операції є негативні наслідки. Фіскальна служба всі гроші, які надходять на рахунок підприємця, вважає його доходом, котрий підлягає оподаткуванню (п. 292.1 ПКУ).

Така позиція податкових органів ґрунтується на тому, що в переліку надходжень, які не включають у склад доходу єдинника, немає пункту про внесення власних грошей на рахунок.

Але з цього правила податківці допускають виняток. Підприємці-єдинники не включають у дохід готівкову виручку, отриману від підприємницької діяльності, якщо на момент внесення на рахунок її відобразили в книзі обліку доходів — неплатники ПДВ і книзі обліку доходів і витрат — платники ПДВ та оподаткували (Наказ ДПСУ № 1183). У платіжному дорученні на перерахування грошових коштів на підприємницький рахунок у графі «Призначення платежу» пишуть «Виручка за (період)».

Також, якщо суму на рахунку підприємець включив до доходу, а потім перевів на корпоративну картку чи на інший свій підприємницький рахунок, повторно ЄП вона не оподатковується (лист ДФС № 6504).

Зверніть увагу: суми, внесені на рахунок за певний період, не повинні перевищувати суму доходу, показану за цей період у книзі обліку доходів.

Якщо підприємець включив ці суми в оподатковуваний дохід і сплатив з них єдиний податок, можна подати уточнюючу декларацію, відкоригувати суму доходу. На 3-й групі — суму переплати з ЄП повернути або зарахувати в рахунок майбутніх платежів.

Якщо підприємець поповнив свій розрахунковий рахунок і не включив таке надходження в дохід, він зобов'язаний подати уточнену декларацію, вказавши в ній цю суму. Також треба сплатити ЄП з цієї суми та штраф. Якщо гроші, якими поповнено рахунок, були включені в дохід раніше, краще мати документальне підтвердження цьому, щоб пред’явити докази податківцям у разі перевірки.

Список використаних нормативно-правових актів

  1. ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

  2. Наказ ДПСУ № 1183 — наказ ДПСУ «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо порядку визначення складу доходів суб'єктів господарювання — фізичних осіб — платників єдиного податку» від 24.12.2012 № 1183.

  3. Лист ДФС № 6504 — лист ГУ ДФС у м. Києві від 10.10.2016 № 6504/К/26-15-13-02-15.

Прикріплені файли

Поставити запитання