Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Внесення грошей на рахунок підприємця

1 січня 2017

Підприємці не бачать різниці між грошима особистими та заробленими від ведення бізнесу. Із власної кишені вони розраховуються з постачальниками, платять за оренду та сплачують податки.

Якщо потрібно провести оплату з підприємницького розрахункового рахунку, на якому 0 гривень, нічого не лишається, як поповнити його власними коштами. Але в такої операції є негативні наслідки. Фіскальна служба всі гроші, які надходять на рахунок підприємця, вважає його доходом, котрий підлягає оподаткуванню (п. 292.1 ПКУ).

Така позиція податкових органів ґрунтується на тому, що в переліку надходжень, які не включають у склад доходу єдинника, немає пункту про внесення власних грошей на рахунок.

Але з цього правила податківці допускають виняток. Підприємці-єдинники не включають у дохід готівкову виручку, отриману від підприємницької діяльності, якщо на момент внесення на рахунок її відобразили в книзі обліку доходів — неплатники ПДВ і книзі обліку доходів і витрат — платники ПДВ та оподаткували (Наказ ДПСУ № 1183). У платіжному дорученні на перерахування грошових коштів на підприємницький рахунок у графі «Призначення платежу» пишуть «Виручка за (період)».

Також, якщо суму на рахунку підприємець включив до доходу, а потім перевів на корпоративну картку чи на інший свій підприємницький рахунок, повторно ЄП вона не оподатковується (лист ДФС № 6504).

Зверніть увагу: суми, внесені на рахунок за певний період, не повинні перевищувати суму доходу, показану за цей період у книзі обліку доходів.

Якщо підприємець включив ці суми в оподатковуваний дохід і сплатив з них єдиний податок, можна подати уточнюючу декларацію, відкоригувати суму доходу. На 3-й групі — суму переплати з ЄП повернути або зарахувати в рахунок майбутніх платежів.

Якщо підприємець поповнив свій розрахунковий рахунок і не включив таке надходження в дохід, він зобов'язаний подати уточнену декларацію, вказавши в ній цю суму. Також треба сплатити ЄП з цієї суми та штраф. Якщо гроші, якими поповнено рахунок, були включені в дохід раніше, краще мати документальне підтвердження цьому, щоб пред’явити докази податківцям у разі перевірки.

Список використаних нормативно-правових актів

  1. ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

  2. Наказ ДПСУ № 1183 — наказ ДПСУ «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо порядку визначення складу доходів суб'єктів господарювання — фізичних осіб — платників єдиного податку» від 24.12.2012 № 1183.

  3. Лист ДФС № 6504 — лист ГУ ДФС у м. Києві від 10.10.2016 № 6504/К/26-15-13-02-15.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert