Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Типи платежів для ФОП

15 липня 2015

Щоб контролювати, за якою операцією були отримані або списані гроші, в «Смарт Бухгалтерії» можна створювати платежі за типами. Система підкаже, якщо обраний тип надходження включається в дохід єдинника або веде до порушень. Ви легко зможете стежити за перебігом виконання зобов’язань за певними типами операцій завдяки наочній аналітиці в розділі «Аналіз».

Типи надходжень

 • «Оплата від покупця», якщо отримали гроші за продаж товару або надання послуги, виконання робіт.

 • «Внесення власних грошових коштів». Вкажіть дані в полі «Сума», поле «Віднести до доходу» заповниться автоматично, але його можна буде відредагувати. Надходження грошей на підприємницький рахунок визначається як виручка, отримана від господарської діяльності, навіть якщо поповнюєте рахунок власними коштами, які не є доходом від підприємницької діяльності. Якщо поповнюєте підприємницький рахунок готівковою виручкою, яку відобразили у книзі обліку доходів, у платіжному дорученні банку в графі «Призначення платежу» вкажіть «Виручка за (період)», так ви уникнете подвійного оподаткування доходу.

 • «Повернення грошових коштів від постачальника», якщо постачальник повністю або частково повернув гроші, які ви раніше заплатили за товар або послуги.

 • «Отримання поворотної фінансової допомоги» — цей тип платежу вибирайте, коли вам надано без відсотків і компенсацій гроші, які ви зобов’язані повернути. Суму такого надходження не потрібно включати в дохід, якщо ви повернули її протягом 12 місяців з моменту отримання. Контролювати погашення заборгованості з ПФД на конкретну дату можна в розділі «Аналіз».

 • «Отримання кредитів і позик». Цей тип надходження можна вибрати, якщо вказуєте в системі суми кредитів, отриманих від банку, або позики, отримані від суб’єктів підприємницької діяльності. Якщо вносите дані щодо кредиту, вкажіть загальну суму кредиту з урахуванням комісій та відсотків у полі «Видано банком», а отриману суму — в полі «Фактично отримано». Для наочного контролю виконання зобов’язань з погашення перейдіть у «Кредити і позики» розділу «Аналіз».

 • «Безкоштовно отримані товари, роботи та послуги» — зазначається ринкова вартість такого отримання.

 • «Оплата за договорами: комісії, доручення, агентськими, транспортного експедирування» — це транзитні гроші, які підприємець, що виконує функцію посередника, зобов’язаний передати комітенту (клієнту), від імені та за рахунок якого діє. Це надходження не є доходом єдинника.

 • «Винагорода за договорами: комісії, доручення, агентськими, транспортного експедирування» — це сума комісійної винагороди, отримана підприємцем за надання посередницьких послуг за вказаними договорами.

 • «Дохід від заборонених видів діяльності», «Негрошові взаєморозрахунки», «Дохід від незареєстрованих видів діяльності» (такий тип надходження є тільки у 1–2-ї груп ЄП). Ці надходження заборонені на єдиному податку, якщо за ними був дохід, він оподатковується за підвищеною ставкою ЄП у 15%.

 • «Інші надходження» виберіть, якщо у списку немає відповідного типу операції.

Типи списань

 • «Оплата постачальнику», якщо вносите оплату за товари або послуги/роботи.

 • «Повернення грошових коштів покупцю», якщо повертаєте покупцеві гроші за раніше оплачені ним товари або послуги. Таке повернення важливо правильно оформити: покупець надає письмову заяву, на його підставі ви повертаєте йому гроші та приймаєте товар. Дохід автоматично коригується, якщо раніше ви вносили надходження за цією угодою в систему.

 • «Повернення кредитів і позик». Вказуйте суми грошей, які повертаєте банку або контрагентам на погашення кредитів і позик. У полі «Сума» зазначте суму до сплати, в полі «з них на погашення кредиту» — суму без комісії та відсотків банку, яку списуєте. Якщо ви списуєте суму більшу, ніж отримали, сервіс попередить про помилку.

 • «Повернення поворотної фінансової допомоги». Вказуйте суму повернення та найменування контрагента, щоб контролювати своєчасне повернення ПФД. Адже якщо не повернути її протягом 12 місяців з дати отримання, суму неповернення обов’язково потрібно включити в оподатковуваний дохід підприємця.

 • Для обліку платежів за податковими зобов’язаннями фіксуйте оплати у списаннях із типом «Щомісячний платіж з єдиного податку» (1–2-а групи), «Сплата єдиного податку» (3-я група) й «Сплата ЄСВ підприємця». При створенні списання отримувач оплати підставиться автоматично з ваших реквізитів. Якщо закриваєте події зі сплати ЄП та ЄСВ у розділі «Звітність», у платежах створювати списання не потрібно.

 • При погашенні пені та штрафів за єдиним податком та єдиним соціальним внеском оберіть відповідні списання зі сплати штрафів — «Оплата штрафу та пені з ЄП», «Оплата штрафу та пені з ЄСВ підприємця». Наочну аналітику з погашення заборгованостей можна відстежувати в розділі «Аналіз», в підрозділі «Штрафні санкції».

 • «Інші списання» вибирайте, якщо в сервісі немає необхідного типу списання.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert