Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Як скласти акт

16 липня 2015

Щоб скласти в системі акт із покупцем (замовником) або постачальником, оберіть «Акт» із випадаючого списку меню «Бізнес» ①.

А​бо зі сторінки розділу «Документи» , кнопка на бічній панелі праворуч працює як посилання.

Заповнення реквізитів

Визначте роль контрагента — постачальник чи покупець. Посилання працює як перемикач.

 1. Нумерація документів, де ви вказані постачальником/виконавцем, автоматична. Задати потрібно тільки номер першого документа, який створюєте в системі. Документи від постачальника нумеруються вручну. Номер може містити будь-які символи.

 2. Дата документа — це дата приймання контрагентом робіт/послуг.

 3. За умовчанням встановлено податковий тип обліку, документи, створені в рамках цього типу обліку, потрібно зберігати для підтвердження відвантажень/виконаних робіт тощо. Ви можете вибрати «Управлінський облік» — закритий облік для власних потреб.

 4. Назва акта редагується: можна конкретизувати, який акт ви складаєте, — виконаних робіт або наданих послуг.

 5. Щоб додати розрахунковий рахунок, натисніть «Вказати». Якщо рахунок зазначено в реквізитах, він підставить автоматично.

 6. Вкажіть найменування контрагента, його тип (ТОВ «Аметист», ФО Онищенко Олена) та РНОКПП (раніше — ІПН)/код ЄДРПОУ. Якщо він є в списку контрагентів, почніть вводити назву і виберіть із запропонованих варіантів потрібний. Якщо контрагент новий, після збереження акта автоматично створиться його картка в розділі «Контрагенти» — її можна редагувати і доповнювати необхідними даними.

 7. Натисніть на посилання «Показати додаткову інформацію» і вкажіть «Місце складання» документа — місто чи інший населений пункт. Це обов'язковий реквізит первинного документа.

 8. У полі «Від постачальника» автоматично підставляється найменування виконавця, тут це буде ваше найменування як ФОП.

 9. «Від покупця» — вкажіть ПІБ відповідальної особи зі сторони замовника, яка прийматиме роботи/послуги.

Внесіть дані щодо виконаних робіт або наданих послуг:

 1. Наведіть перелік робіт/послуг, які надали покупцеві. Додати можна лише ті позиції, які ви раніше вказали в розділі «Товари та послуги». Почніть вводити перші літери назви та виберіть із запропонованих варіантів потрібний. Разом із назвою з’явиться артикул товару/послуги, він знадобиться для вашого інтернет-магазину, який можна створити за допомогою «Смарт Вітрини».

 2. «Одиниця виміру» — заповниться автоматично, це може бути «кв. м», якщо йдеться про виконання будівельних чи ремонтних робіт, «год» — час, витрачений на роботу, «км/год» — якщо надаєте послуги перевезення тощо.

 3.  «Ціна» — вартість послуги/виконання робіт. Підставляється автоматично, якщо раніше внесли її до картки товару в розділі «Товари та послуги»; значення можна змінити вручну. 

 4. «Сума» — показник у цьому рядку обчислиться автоматично. Це вартість за фактом виконаних робіт/наданих послуг у розрізі конкретної позиції.

 5. Після внесення в акт усіх позицій сума в рядку «Разом» обчислиться автоматично.

 6. Щоб додати рядки в акт, натисніть «Додати рядок». Видаляються рядки натисканням на знак «×» — він з’являється при наведенні. Незаповнені рядки в документі не відображатимуться.

 7. «Коментар». Ви можете залишити коментар до документа у відповідному полі, це може бути інформація щодо умов договору тощо. Якщо ця інформація важлива і ви хочете, щоб вона була зафіксована в друкованій версії акта, поставте позначку навпроти «Відображати в друкованій версії документа».

 8. Можна додати скан-копію документа як доповнення до акта, наприклад договір. При наведенні курсора на завантажений файл редагуйте назву. В системі встановлено ліміт завантаження файлів — 500 Мбайтів, розмір одного файлу — не більше ніж 30 Мбайтів.

 9. Натисніть «Зберегти». Ви перейдете на сторінку перегляду документа. 

Дії

У режимі перегляду акта на бічній панелі праворуч відображаються кнопки ①: 

 1. «Відправити поштою». Створений акт можна надіслати контрагенту на електронну пошту, натисніть на кнопку — з’явиться вікно, вкажіть у ньому електронну адресу одержувача і натисніть «Відправити».

 2. «Завантажити PDF» — документ буде збережено на комп'ютер, ви зможете роздрукувати його в декількох екземплярах.

Та посилання :

 1. «Редагувати». Використовуйте функцію редагування, щоб доповнити або змінити акт.

 2. «Створити копію» — на основі акта можна створити новий, з аналогічними позиціями.

 3. «Створити акт невідповідності». Якщо покупець забракував виконані вами роботи/надані послуги, відмовляється приймати їх і вимагає повернути гроші, операцію повернення важливо правильно оформити — виписати акт невідповідності.

 4. «Видалити» — видалити можна акт, до якого не прив'язані інші документи та оплати.

Якщо до акта прив’язані платежі та документи, вони також будуть відображатися на бічній панелі на сторінці перегляду документа.

Відеоінструкція про створення первинних документів і договорів у сервісі

https://youtu.be/cjjTju2Ox1I

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert