Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Як виставити рахунок

15 липня 2015

У «Смарт Бухгалтерії» можна виставити рахунок на оплату і сформувати на його основі акт або накладну. Якщо при заповненні реквізитів підприємства ви завантажили логотип, скан підпису і печатки, вони будуть відображатися на створеному документі. Ви зможете надіслати його контрагентам без сканування.

Перейти до форми створення рахунка можна зі списку, що розкривається в меню «Бізнес» .

Або зі сторінки розділу «Документи» ②.

Як створити

 1. Визначте роль контрагента — постачальник або покупець: посилання працює як перемикач.

 2. Номер рахунка і дата. Нумерація документів, де ви вказані постачальником/виконавцем, відбувається автоматично. Задати потрібно номер першого документа, створеного в системі, наступні будуть нумеруватись автоматично. Документи постачальників потрібно нумерувати вручну. Номер може містити будь-які символи.

 3. Поставте дату виставлення рахунка.

 4. Виберіть розрахунковий рахунок/касу, куди повинна надійти оплата за рахунком. За умовчанням відображається рахунок, зазначений у реквізитах, можна додати будь-який інший — натисніть «Вказати».

 5. Зазначте, кому виставляєте рахунок — повне найменування контрагента, його тип (ТОВ «Смарагд», ФОП Петренко Іван Петрович) і РНОКПП (раніше — ІПН) у фізосіб і підприємців та код ЄДРПОУ в юридичних осіб. Якщо він є в списку контрагентів, почніть вводити назву і виберіть із запропонованих варіантів потрібний. Якщо контрагент новий, після збереження накладної автоматично створиться його картка в розділі «Контрагенти» — її можна редагувати. Якщо не заповните поле, версія рахунка для друку збережеться з коментарем навпроти поля «Покупець»: «Контрагент не вказаний».

 6. Вкажіть, на що виставляється рахунок — назву товарів, послуг чи робіт, їх треба заздалегідь внести в розділі «Товари та послуги». Почніть вводити перші літери назви та виберіть із запропонованих варіантів потрібний. Разом із назвою з’явиться артикул товару/послуги, він знадобиться для вашого інтернет-магазину, який можна створити за допомогою «Смарт Вітрини».

 7. Поле «Одиниця виміру» заповниться автоматично.

 8. Вкажіть потрібне значення в рядку «Кількість».

 9. «Ціна» — вартість позиції за одиницю виміру. Підставляється автоматично, якщо раніше внесли її до картки товару в розділі «Товари та послуги»; значення можна змінити вручну.

 10. Після внесення цих даних цифра в рядку «Сума» обчислиться автоматично.

 11. В рахунок можна додати рядки, натисніть «Додати рядок». Видаляються рядки натисканням на «x» — він з’являється при наведенні. Незаповнені рядки в документі відображатися не будуть.

 12. Сума «Разом» обчислиться автоматично.

 13. Ви можете залишити коментар до рахунка у відповідному полі, це може бути строк внесення оплати за рахунком, номер договору, в рамках якого виставляється рахунок, тощо. Не потрібно зазначати в коментарі цю інформацію, якщо рахунок створено з договору, доданого в систему. Якщо інформація в коментарі важлива і ви бажаєте, щоб вона була зафіксована в друкованій версії документа, зазначте це.

 14. Ви можете додати скан-копію документа як доповнення до рахунка. При наведенні курсору на завантажений файл можна редагувати його назву. В системі встановлено ліміт завантаження файлів — 500 Мбайтів, розмір одного файлу — не більше 30 Мбайтів.

 15. Натисніть «Зберегти».

Рахунок зберігатиметься в системі, знайти його можна в розділі «Документи» та підрозділі «Рахунки».

Як за кілька хвилин виставити рахунок і надіслати його покупцю, дивиться на відео:

https://youtu.be/Fzh21VxLwtI

Дії

У режимі перегляду акта на правій бічній панелі відображаються кнопки :

 1. «Відправити поштою». Рахунок можна надіслати контрагенту на електронну пошту, натисніть на кнопку — з'явиться вікно, вкажіть у полі введення електронну адресу одержувача. Якщо у списку контрагентів ви вказали електронну пошту клієнта — це поле заповниться автоматично. Натисніть «Відправити».

 2. «Завантажити PDF» — документ буде збережено на комп'ютер, ви зможете його роздрукувати.

Та посилання ②:

 1. «Редагувати». Використовуйте функцію редагування, щоб доповнити або змінити документ.

 2. «Створити копію» — на основі копії можна виставити новий рахунок, який можна редагувати з аналогічними позиціями, але вказати іншого контрагента, дати тощо.

 3. На основі рахунка можна автоматично створити акт або накладну — заповнювати нічого не доведеться, дані з рахунка відобразяться в документі.

 4. «Видалити». 

Відеоінструкція створення акта на основі рахунка:

https://youtu.be/itKegMsQr_c

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert