Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Приймання платежів через термінал

1 січня

Приймаючи оплати від покупців банківськими картками через платіжний термінал, потрібно правильно відобразити ці суми в доходах. Адже банк утримує комісію при проведенні таких операцій, а дата фактичної оплати в квитанції термінала і дата надходження коштів на рахунок СПД у виписці банку можуть відрізнятися.

Дохід єдинника

Оплата від покупця, проведена через платіжний термінал, зараховується на розрахунковий рахунок підприємця або юрособи. У дохід ФОП та юрособи — єдинники включають суму, що надійшла на розрахунковий рахунок, незалежно від того, надійшла вона за мінусом комісії банку чи ні (консультації в ЗІР, підкатегорії 107.04, 108.01.02).

Дата включення в дохід

Для єдинника дата отримання доходу — це дата надходження грошей у готівковій чи безготівковій формі (п. 292.6 ПКУ). При проведенні розрахунків через термінал це буде дата надходження коштів на розрахунковий рахунок, тобто дата, зафіксована в банківській виписці. Цією датою слід зробити запис у книзі обліку доходів. Вона може не збігатися з фактичною датою проведення розрахунків через платіжний термінал у квитанції.

Документи, що підтверджують дохід

Квитанція (сліп), надрукована платіжним терміналом, не є розрахунковим документом, але підтверджує факт проведення безготівкового переказу, містить дані за операцією та реквізити платіжної картки.

Один примірник квитанції СПД зобов’язаний віддати покупцеві після проведення розрахункової операції, другий — зберігати у себе для підтвердження факту отримання оплати.

Якщо при розрахунках використовується термінал, з'єднаний або об'єднаний з РРО, касовий чек повинен додатково містити відповідні обов'язкові реквізити.

Оскільки оплата, проведена через платіжний термінал, зараховується на розрахунковий рахунок, підтвердженням отримання доходу слугуватиме і банківська виписка.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert