Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Імпорт банківської виписки

19 вересня 2015

Якщо оплати з клієнтами проводите через розрахунковий рахунок, автоматизувати перенесення даних по платежах з клієнт-банку в систему можна, використовуючи функцію імпорту банківської виписки.

На сьогодні «Смарт Бухгалтерія» підтримує формати виписок 92 банків.

Завантажити файл банківської виписки можна в розділах: «Платежі», «Надходження» або «Списання».

Натисніть на посилання «Імпортувати банківську виписку» на правій бічній панелі відповідного розділу .

Виберіть файл виписки з комп'ютера або електронного носія. Дані з виписки будуть додані в систему через кілька секунд.

Якщо раніше ви не вказували реквізити розрахункового рахунку в системі, після імпорту виписки він відобразиться в розділі «Реквізити підприємства» у блоці «Рахунки, касові апарати».

Після завантаження виписки система автоматично розпізнає платежі, в розділі «Контрагенти» будуть створені картки нових контрагентів з виписки.

Якщо раніше ви вносили в систему надходження та списання за розрахунковим рахунком вручну, а потім завантажили виписку з цими ж даними, сервіс попередить вас, що платежі в системі та виписці збігаються, і попросить підтвердити їх відповідність або видалити раніше створені платежі.

Система попередить, якщо ви будете імпортувати одну й ту саму виписку повторно.

Якщо імпортована виписка не містить конфліктів, натисніть «Завершити імпорт виписки», всі операції автоматично відобразяться в розділі «Платежі».

Щоб відкласти імпорт, натисніть на «Відкласти вивантаження», виписка відображатиметься в розділі «Платежі», ви можете повернутися до неї згодом.

При формуванні звітності з єдиного податку суми надходжень з виписки автоматично підставляться в декларацію, вам не доведеться вводити їх вручну.

Якщо «Смарт» не підтримує формат виписки, яку ви намагаєтесь імпортувати, система повідомить вам про це: «На даний момент сервіс не підтримує такий формат виписок».

Ви можете залишити запит у службу турботи, розробники «Смарта» реалізують можливість імпортувати виписку вашого банку потрібного вам формату.

Правила перевірки платежів

При імпорті виписки можуть відобразитися платежі за внутрішніми рахунками, відкриті банком для окремих операцій за вашим підприємницьким рахунком: нарахування відсотків на позитивний залишок на рахунку, зняття готівки, списання абонплати за обслуговування рахунку тощо. Ці операції при вивантаженні виписки в систему відображатимуться із типом «Внутрішнє переміщення» — його потрібно змінити.

«2608» — відсотковий рахунок. Із нього вам нараховуються відсотки на позитивний залишок грошей на підприємницькому рахунку. При імпорті виписки в систему надходження на цей рахунок визначається як «Внутрішнє переміщення». У ФОП відсотки, нараховані банком на залишок грошей на рахунку, не є підприємницьким доходом. Тому обов’язково потрібно змінити тип операції на «Інші надходження», тоді ці суми не потраплять в оподатковуваний дохід.

Натисніть на назву операції «Внутрішнє переміщення», у вікні, що з’явилося, виберіть «Надходження від контрагента» , у полі вкажіть найменування вашого банку . Натисніть «Зберегти» .

Платіж відобразиться з типом операції «Оплата за договорами: комісії, доручення, агентським, транспортного експедирування». Щоб замінити, натисніть на цю назву і виберіть зі списку запропонованих типів операцій «Інші надходження».

«3570» — транзитний рахунок. На нього списуються гроші за обслуговування вашого підприємницького рахунку: щомісячна абонплата за обслуговування рахунку, сплата за проведення платежів і зняття готівки. При імпорті виписки ці списання відображаються з типом «Внутрішнє переміщення», потрібно змінити тип операції на «Інші списання».

Натисніть на назву платежу «Внутрішні переміщення», виберіть у вікні, що з’явилося, «Списання контрагенту» ① і вкажіть найменування вашого банку . Натисніть «Зберегти» .

Платіж відобразиться з типом «Інші списання».

Операції зі зняття готівки з рахунку або списання за чеком при імпорті виписки система визначає з типом операції «Оплата покупцю». Цей тип операції так само потрібно замінити на «Отримання прибутку від підприємницької діяльності».

Натисніть на тип операції «Оплата постачальнику» та виберіть у списку тип операції «Отримання прибутку від підприємницької діяльності».

На відео — інструкція з імпорту банківської виписки в систему:

https://youtu.be/TGQS4tQZ28A

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert