Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Зарплатний калькулятор

За допомогою зарплатного калькулятора можна швидко розрахувати заробітну плату чи винагороду за цивільно-правовим договором з урахуванням податків і зборів, а також суму до виплати після їх утримання.

Значення ставок і показників

Калькулятор при розрахунку використовує показники, чинні на поточний момент:

  • ставки ЄСВ для нарахування за рахунок роботодавця: 8,41% — на виплати інвалідам, які працюють у юросіб, 22% — на виплати за ЦПД і така сама ставка на виплати працівникам;

  • максимальна сума, на яку нараховується ЄСВ, — 36 250 гривень (25 мінімальних зарплат на момент нарахування);

  • ставка податку на доходи фізичних осіб — 18%;

  • військовий збір — 1,5%.

Розрахунок суми «До виплати»

Для розрахунку суми, яку працівник отримує на руки, введіть у поле «Нараховано» суму нарахованої заробітної плати чи оплати за ЦПД. Потрібна сума буде автоматично обчислена в полі «До виплати».

Розрахунок суми «Нараховано»

Щоб дізнатися нараховану суму зарплати, введіть суму «чистої» зарплати в полі «До виплати». Суму з усіма податками та зборами буде автоматично обчислено в полі «Нараховано».

Ставка ЄСВ

Для планування бюджету на виплату зарплати і сплату зарплатних податків можна розрахувати ЄСВ, який потрібно сплатити до бюджету за рахунок роботодавця. Для цього у полі «Ставка ЄСВ» оберіть зі списку, що розкривається, потрібну ставку. 

Зверніть увагу, що гранична сума ЄСВ розраховується з мінімальної зарплати, яка діє на поточну дату. В 2016 році вона становить:

  • з 1 січня до 30 квітня мінімальна зарплата — 1378,00 гривень, відповідно гранична сума, на яку нараховується в цей період ЄСВ, — 34 450,00 гривень;

  • з 1 травня до 30 листопада мінімальна зарплата — 1450,00 гривень, гранична сума, на яку нараховується ЄСВ, — 36 250,00 гривень;

  • з 1 до 31 грудня мінімальна зарплата — 1600,00 гривень, гранична сума, на яку нараховується ЄСВ, — 40 000,00 гривень. 

Якщо працівник має право на застосування податкової соціальної пільги, то в калькуляторі можна обчислити ПДФО з урахуванням певного виду пільги, обравши потрібне значення в полі «Соціальна пільга» зі списку, що розкривається.

Калькулятор одразу підкаже розмір пільги та попередить, якщо її не можна застосувати до розміру доходу, вказаного в комірці «Нараховано».

Розшифрування та розрахунок сум податків і зборів можна побачити при натисканні на загальні цифри нарахувань та утримань.

За потреби можна перейти до версії калькулятора, що розраховує податки і збори за ставками 2015 року.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert