Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Куди підприємцям звертатися по консультації

У господарській діяльності може виникнути ситуація, коли вам знадобиться кваліфікована консультація з оподатковування чи ведення бізнесу, захисту соціальних або економічних інтересів.

Звернутися по допомогу можна в держорган, компетентний дати кваліфіковане роз’яснення, як діяти в ситуації, що склалася. Так, з питань оподатковування, сплати податків і внесків, використання ЕЦП можна звертатися до органів ДФС:

  • до інспектора податкової, де ви перебуваєте на обліку, телефоном чи особисто;

  • у контакт-центр ДФС України за телефоном 0 800 50 10 07;

  • на електронну пошту — idd@sfs.gov.ua;

  • через пошту (адреса ДФС України: 04655, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8). Письмові консультації також надають центральний, обласні й територіальні податкові (п. 52.4 ПКУ).

Консультації, надані в письмовій формі, публікуються на офіційному сайті відповідного контролюючого органа.

Самостійно знайти відповідь на запитання, що цікавить, можна в ЗІР — у ньому містяться консультації та роз’яснення податкової про те, як вчинити в конкретній ситуації. У розділі «Запитання-відповіді з бази знань» слід обрати потрібну категорію та підкатегорію.

Коли надсилаєте письмовий запит, пам’ятайте, що відповідь податкової ви одержите не відразу:

  • відповідь на звернення до ЗІР, надіслане в електронній формі, буде надана вам протягом 5 днів від дня одержання звернення;

  • на звернення у ДФС, надіслані поштою, податкова відповідає протягом 30 днів.

Поскаржитися на неправомірність дій співробітників податкової, надання некоректної інформації та інші порушення контролюючих органів можна до антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс» за телефоном гарячої лінії — 044 284 00 07. Звернення можна залишити й у письмовій формі (детальну інформацію розміщено на сайті ЗІР у розділі «Антикорупційний сервіс ДФС»).

Податкові консультації та правову інформацію можна також отримати в Торгово-промисловій палаті України. У зверненні треба вказати реквізити СПД:

  • РНОКПП підприємця (для ЮО — код ЄДРПОУ) для підтвердження того, що такий суб’єкт господарювання справді існує;

  • номер телефону та адресу електронної пошти для зворотного зв’язку.

Відповідь готується 3–5 днів від дня одержання — строк залежить від ступеня складності питання, що міститься у зверненні.

ТПП України також забезпечує ділові переговори з економічних питань і надає сертифікати про походження товарів. До неї можна звернутися, якщо треба засвідчити обставини форс-мажору чи провести незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку та зовнішньоекономічну діяльність, експертизу з питань стосовно прав та інтересів підприємців.

Залежно від напряму питання можна звернутися до відповідного департаменту Палати. Звернення оформляють в усній, електронній формі або надсилають поштою. Список департаментів, адреси й контактна інформація — на сайті ТПП України.

Якщо ви не згодні з рішенням контролюючого органу та маєте намір оскаржити його в суді, можна скористатися Єдиним державним реєстром судових рішень: відібрати за ключовими словами потрібні рішення й дізнатися, на чию сторону стають суди у схожих ситуаціях.

Існують також різноманітні організації, союзи й асоціації, які надають підтримку малому та середньому бізнесу. Вони проводять для своїх членів семінари, симпозіуми, ділові зустрічі, на яких обговорюють актуальні для підприємців проблеми.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert