Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

З чого розпочати роботу в «Смарт Бухгалтерії»

У допомогу користувачам «Смарт Бухгалтерії» ми підготували статті-інструкції з роботи в сервісі. Якщо ви щойно зареєструвалися в системі та не знаєте, з чого почати роботу, або тільки збираєтеся створити акаунт, ознайомтеся з ними.

Створення облікового запису

Покрокова інструкція зі створення облікового запису в «Смарт Бухгалтерії» та підтвердження акаунту.

Заповнення реквізитів підприємця

Щоб розпочати працювати в системі, треба вказати реквізити вашої фізособи-підприємця. Форма для внесення даних немаленька, але її важливо заповнити повністю — ці дані потрібні для автоматизації роботи в системі.

Внесення початкових залишків

Ми рекомендуємо розпочати роботу в системі із внесення початкових залишків — це грошові кошти на вашому розрахунковому рахунку та готівка, суми взаємних заборгованостей із постачальниками та покупцями. Ці дані можна внести в систему для обліку зобов'язань і коректної роботи.

Взаємовідносини з контролюючими органами

У цьому розділі вказується передоплата і заборгованість з єдиного податку та єдиного соціального внеску підприємця — ці суми враховуються при розрахунку поточних податкових зобов'язань. Щоб мати можливість здавати уточнюючі декларації за попередні періоди із системи, в цьому розділі треба вказати дані про дохід за минулі звітні квартали.

Як додати нового контрагента

Якщо хочете, щоб дані покупців і постачальників автоматично підставлялися в документи і платежі, а їхні реквізити і контакти завжди були під рукою, ведіть базу контрагентів у системі. У статті — рекомендації із заповнення картки контрагента і відеоінструкція.

Робота з каталогом товарів і послуг

Створіть каталог товарів, які продаєте, або послуг, які надаєте, з описом і фото. Позиції з каталогу будуть автоматично підставлятися в рахунки, акти і накладні при введенні перших букв найменування. А 22 лютого ми презентуємо нашу нову розробку — «Смарт Вітрину». За її допомогою ви зможете створити сайт для продажів в інтернеті.

Створення первинних документів

У системі за декілька хвилин ви зможете виставити рахунок покупцю або замовнику, скласти акт, накладну і документ на повернення. Всі документи можна завантажити на комп'ютер або надіслати контрагенту на електронну пошту прямо із системи.

Створення договорів

У системі є 15 шаблонів договорів, серед яких: договір поставки, оренди, надання послуг, договори комісії, підряду, завдатку, поворотної фінансової допомоги та ін. На основі шаблону ви можете створити потрібний вам договір, роздрукувати його або відправити на узгодження контрагенту їз системи. Сервіс нагадає про закінчення строку дії договору.

Як створити додаткову угоду

До договору можна створити додаткову угоду про зміну умов чи угоду про розірвання договору.

Облік фінансів

Щоб у фінансах бізнесу був лад, а декларація з єдиного податку заповнювалась автоматично, регулярно вносьте дані про доходи і витрати в систему. Щоб розуміти, за що і від кого отримано гроші, вибирайте відповідний тип платежу та вказуйте дані покупця/замовника. Система підкаже, якщо перевищено допустимий обсяг доходу, треба використовувати РРО або перейти на іншу групу ЄП чи загальну систему. Також сервіс підкаже, який дохід треба обкладати єдиним податком, а який ні. У сервісі є можливість вести управлінський облік для внутрішніх потреб (дані не відображаються в податковій звітності).

Імпорт банківської виписки

Якщо у вас є підприємницький розрахунковий рахунок, ви можете автоматизувати ведення обліку. Імпортуйте банківську виписку в систему, дані за доходами підставляться у звітну декларацію та зразок книги обліку доходу, яка формується в системі. І вам не доведеться нічого робити вручну.

Подання електронної звітності

У системі легко сформувати і надіслати до податкової декларацію з єдиного податку. Якщо ви ведете облік доходів у «Смарт Бухгалтерії», суми підставлятимуться в неї автоматично. Але навіть якщо ви заповнюєте її вручну, це займе декілька хвилин.

Платіжні доручення на сплату ЄП та ЄСВ

У системі можна сформувати платіжні доручення на сплату єдиного податку та єдиного соціального внеску з уже заповненими реквізитами одержувача. Ми стежимо за тим, щоб номери рахунків податкових завжди були в актуальному стані.

Спільна робота

У «Смарт Бухгалтерії» є можливість запросити помічників для спільної роботи в системі. Це можуть бути ваші працівники або бухгалтер. Запрошені будуть допомагати вам вести облік і подавати звітність.

https://youtu.be/8Pd3XQR6lWA?list=PLUz8_jhrghP1fXKqf-Vp2NbqfENzeI7dI

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert