Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Зміна адреси юридичної особи

Юридична адреса — це місцезнаходження юрособи, фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого ведеться щоденне керування її діяльністю, управління та облік (ст. 93 ЦКУ). Вона зазначена в дозвільних документах, виписках і свідоцтвах підприємства. Якщо адреса змінюється, необхідно вчасно внести зміни у статутні документи та ЄДР, а також повідомити про це податкову (пп. 16.1.11 ПКУ). 

Внесення змін у Держреєстр

Передусім потрібно внести зміни в ЄДР. Директор або представник юрособи подає державному реєстратору комплект документів (ч. 4 ст. 17 ЗУ «Про держреєстрацію»):

 • заповнену заяву про держреєстрацію змін до відомостей про юрособу, що містяться в ЄДР (Форму 3);

 • документ про сплату адміністративного збору;

 • статут у новій редакції;

 • якщо документи подає представник, повноваження якого не зафіксовані в держреєстрі, — документ, що засвідчує його повноваження (довіреність), оригінал чи нотаріально засвідчена копія.

Вимагати інші документи держреєстратор не має права.

Він приймає документи за описом, його копію з відміткою про дату надходження в той самий день вручає або надсилає поштою заявнику чи його представнику.

Зміни до ЄДР вносять протягом доби, адміністративний збір становить 0,3 мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня року, в якому проводять держреєстрацію змін. А за прискорену реєстрацію більше: подвійний розмір цієї суми (0,6 мінімальної зарплати) — за внесення змін протягом 6 годин і п’ятикратний (1,5 мінзарплати) — за двогодинну процедуру (Постанова КМУ № 1133). Мінімальна зарплата на 1 січня 2016 року становить 1378 гривень.

Після того як зміни внесуть до Держреєстру, на порталі електронних сервісів оприлюднюють виписку. 

Інформація про зміни реєстраційних даних підприємства автоматично надходить до Пенсійного фонду, фіскальної служби та органів статистики.

Протягом 10 календарних днів від дати реєстрації змін в контролюючий орган за новою податковою адресою потрібно подати заяву згідно з порядком обліку платників податків (ст. 66.3 ПКУ).

Зверніть увагу: до кінця року підприємство зобов'язане сплачувати визначені законодавством податки за місцем попередньої реєстрації та перебуватиме на обліку в податковій за старою адресою як неосновним місцем обліку (п. 10.13 Порядку № 1588).

Внесення змін до реєстру єдинників

Юрособи-єдинники зобов’язані подавати в податкову за старим місцезнаходженням заяву про внесення змін у реєстр платників єдиного податку.

Заповнити потрібно такі пункти:

«Пункт 1». Назва податкової інспекції, куди подається заява.

Зазначте статус: юридична особа.

«Пункт 2». Вкажіть код ЄДРПОУ підприємства.

«Пункт 3». Найменування підприємства із зазначенням типу (наприклад, ТОВ «Іскра»).

«Пункт 4». Назва, номер і дата документа (виписка) про реєстрацію юрособи, його серія, номер, а також номер запису про держреєстрацію і дата її проведення.

«Пункт 5». Підстава для подання заяви. У підпункті 5.3 «Внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку» поставте позначку навпроти «податкової адреси суб’єкта господарювання».

«Пункт 6». Вкажіть нову податкову адресу.

«Пункт 7». Місце проведення господарської діяльності.

«Пункт 8». Напишіть свою групу і ставку єдиного податку.

«Пункт 9». Вкажіть кількість осіб, які одночасно перебувають із вами у трудових відносинах.

«Пункт 10». Перелічіть види діяльності згідно з кодами КВЕД-2010, якими займаєтеся на єдиному податку.

Подається заява з декларацією за звітний період, у якому змінилася адреса, за «старим» місцем реєстрації підприємства (п. 298.6 ПКУ). У день подання заяви нову адресу буде внесено до реєстру платників ЄП (п. 299.8 ПКУ). Щоб отримати витяг із реєстру з новою адресою, подайте запит у податкову (п. 299.9 ПКУ).

Зміни в дозвільних документах, свідоцтвах і реєстрах

Наступний крок — внесення змін у дозвільні документи, свідоцтва та реєстри, де зафіксовано юридичну адресу юрособи.

Далі юридичну адресу потрібно змінити в реєстраційних документах на РРО.Заява про внесення змін подається протягом п'яти робочих днів із дати внесення нової адреси в ЄДР. У формі слід поставити позначку «Перереєстрація» та вказати причину подання заяви — зміна місцезнаходження суб’єкта. Упродовж двох робочих днів із моменту подання заяви буде проведено перереєстрацію і видано нове реєстраційне посвідчення на РРО (п. 2 підрозд. 3 розд. ІІ Порядку № 417, Лист Міндоходів № 55).

Копії оновлених реєстраційних документів потрібно надати в банк, де відкрито розрахунковий рахунок підприємства.

Також слід змінити сертифікати електронних ключів, інакше можливість подавати електронну звітність буде заблокована.

Копії виписки з оновленою адресою підприємства надайте контрагентам.

Список використаних нормативно-правових актів

 1. ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

 2. ЦКУ — Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV. 

 3. ЗУ «Про держреєстрацію» — Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

 4.  Постанова КМУ № 1133 — Постанова КМУ «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань у скорочені строки» від 25.12.2015 № 1133.

 5. Порядок № 1588​ — Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462).

 6. Положення № 1130 — Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130.

 7. Порядок № 417 — Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Міндоходів від 28.08.2013 № 417.

 8. Лист Міндоходів № 55 — лист Міндоходів «Про порядок проведення процедури перереєстрації РРО» від 08.01.2014 № 55/7/99-99-18-02-03-17.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert