Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Як заповнювати картку працівника

8 липня 2016

Для ведення кадрового обліку в «Смарт Бухгалтерії» потрібно заповнити картку на кожного найманого працівника. У майбутньому його дані потраплятимуть у звітність, створену в системі.

Щоб створити картку нового працівника, в розділі «Працівники» натисніть на правій бічній панелі «Додати працівника».

У формі, що відкрилася, вкажіть дані вашого працівника:

 • Прізвище, ім'я, по батькові. Якщо працівник — нерезидент, вказуйте тільки прізвище та ім'я.

 • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше — ІПН). Ці два поля обов'язкові для заповнення. Якщо співробітник відмовився від отримання РНОКПП, поставте позначку «немає», в цьому разі обов'язковим стане внесення паспортних даних.

 • Дату народження.

 • Стать.

 • Паспортні дані: серію, номер паспорта, ким і коли виданий. Якщо ви вказали, що РНОКПП у працівника немає, це поле заповнювати обов'язково.

 • Якщо співробітник — не громадянин України, вкажіть «Нерезидент» після назви блока «Паспортні дані». Заповніть поля, що з'явилися:

  • країну громадянства;

  • дані паспорта.

Іноземний громадянин, який працює в Україні, повинен мати податковий номер. Тому, якщо ви вказали, що співробітник — нерезидент, позначку про відсутність ІПН проставити не можна, і навпаки: якщо зазначили, що немає податкового номера, блокується можливість обрати значення «Нерезидент».

 • Фото. Відображатиметься у списку співробітників разом із ПІБ, податковим номером і контактною інформацією.

 • Контактні дані працівника для зв'язку: телефон, електронну пошту, адресу в Skype.

Натисніть «Зберегти». Якщо не бажаєте зберігати картку, виберіть «скасувати».

Також із прев'ю картки можна завантажити бланки документів із трудових відносин: повідомлення про прийняття працівника на роботу, наказ (розпорядження) про прийняття на роботу (форма П-1), наказ про припинення трудового договору (форма П-4), заяву про застосування податкової соціальної пільги. Для цього на правій бічній панелі натисніть «Завантажити бланк» і виберіть зі списку потрібний документ.

Трудові відносини

У цьому блоці заповнюється вся важлива інформація, потрібна як для заповнення звітності, так і для ведення обліку трудових відносин. 

«Дата прийняття» — це дата, зафіксована в трудовому договорі, її обов’язково слід зазначати в податковому обліку. Надалі вона потраплятиме до звіту. Можна вказати дату на майбутнє, якщо ви напевне знаєте, що саме в цей день працівник приступить до роботи.

«З/п оподатковувана» — тут ви зазначаєте суму окладу, на яку прийняли працівника. Тобто до вирахування з неї податків і зборів. Ця сума має довідковий характер і не відображається у звітності.

«Управлінські виплати» — сюди ви можете вносити будь-які виплати працівнику в рамках управлінського обліку, які, відповідно, не відображаються у звітності.

У одного працівника можуть бути заповнені дані як із зарплати оподатковуваної, так і з управлінських виплат одночасно.

Якщо працівник — зовнішній або внутрішній сумісник, позначте це . Така інформація важлива для звіту Д4.

Кількість робочих ставок система проставляє стандартно, але ви можете відредагувати це значення.

«Посада» — тут слід зазначити назву посади, на яку прийнято працівника, відповідно до класифікатора професій ДК 003:2010.

«Виконувана роль»  — оберіть потрібне значення: «бухгалтер» або «касир», у юросіб також «директор». Одну роль може виконувати лише один працівник. Тобто ви не можете позначити в картках двох працівників роль «бухгалтер» — система підкаже, що у вас у списку вже є працівник із такою роллю, і запропонує замінити його.

«Звільнити із займаної посади» — при натисканні на посилання розгортається блок, де вказується відповідна інформація.

Інформація про звільнення

«Дата звільнення» та стаття Трудового кодексу, за якою звільнено працівника, є обов’язковими. Стаття вибирається зі списку, що розкривається.

«Коментар» — тут ви можете залишити нотатки для себе про причини звільнення працівника, в кількох словах описати його кваліфікацію.

 

Стаття Кодексу про працю вибирається зі списку, що розкривається.

Пільги

Цей блок заповнюється, якщо у працівника є право на податкову соціальну пільгу або він має статус інваліда .

Натисніть «Додати нові умови з ПСП», щоб відобразити інформацію про пільгу.

Оберіть вид пільги. Які категорії працівників мають право на податкову соціальну пільгу, можна прочитати в статті. Якщо є скан заяви працівника на застосування ПСП, додайте його.

Зверніть увагу, в один період може діяти лише одна ПСП.

У разі якщо працівник — інвалід, завантажте документ, що підтверджує інвалідність, це висновок МСЕК. Вкажіть строк дії посвідчення інваліда.

 

 

Фільтри

Для зручності при роботі зі списком співробітників користуйтеся фільтрами та пошуком.

 • За фільтрам можна шукати співробітників, які працюють, і звільнених .

 • Також можна фільтрувати за видами обліку : податковим (з/п оподатковувана), управлінським, шукати тих, у кого позначено обидва види обліку або не вказано жодного.

 • Пошук працівників відбувається за прізвищем, ім’ям, по батькові та ІПН .

 

 

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert