Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Адміністративний збір за внесення змін до Єдиного держреєстру

1 січня

Внесення змін до реєстраційних даних  ФОП і отримання виписки з Єдиного держреєстру юросіб і фізосіб-підприємців — послуги платні.

Адмінзбір розраховується від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року. В 2017-му це 1600 гривень (ст. 36​ ЗУ «Про держреєстрацію»).

Внесення змін

За держреєстрацію змін у Єдиному держреєстрі треба сплатити адмінзбір у розмірі (ст. 36 ЗУ «Про держреєстрацію»):

 • 0,1 від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (160 гривень) — за держреєстрацію змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові, адресу підприємця. Якщо ви подаєте одну заяву, за якою бажаєте внести відразу кілька змін, сплачуєте 160 гривень.

 • 75% від суми адмінзбору (120 гривень), якщо документи подали в електронній формі.

 • 30% від суми адмінзбору (50 гривні) — за виправлення технічної помилки, допущеної з вини підприємця.

Зверніть увагу: коли вносите зміни тільки через перейменування вулиці чи населеного пункту в адресі ФОП, збір сплачувати не потрібно (лист Мін'юсту № 40211).

Адміністративний збір не повертається в разі відмови в держреєстрації змін.

Прискорена реєстрація змін

Зміни до реєстраційних даних вносять протягом 24 годин від моменту надходження документів (окрім вихідних і святкових днів).

Якщо вам потрібно зареєструвати зміни до відомостей про прізвище, ім'я, по батькові чи місцезнаходження ФОП за прискореною процедурою, крім адміністративного збору, треба буде доплатити за терміновість (п. 1 Постанови Кабміну № 1133):

 • у подвійному розмірі (320 гривень) — за реєстрацію протягом 6 годин після надходження документів. Загалом доведеться сплатити 160 + 320 = 480 гривень;

 • у п’ятикратному розмірі (800 гривень) — за реєстрацію протягом 2 годин після надходження документів. Усього 960 гривень.

Отримання виписок і витягів із Держреєстру

Якщо вам потрібна виписка чи витяг з Єдиного держреєстру, так само маєте звернутися до держреєстратора, попередньо сплативши держмито за цю послугу. Вартість її така.

За виписку для проставлення апостилю та витяг:

 • 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (80 гривень) — у паперовій формі;

 • 75% від цієї суми (60 гривень) — за виписку в електронній формі.

За отримання документа з реєстраційної справи:

 • 0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (110 гривень) — у паперовому вигляді;

 • 75% цієї суми (82,5 гривень) — в електронній формі.

Запит на отримання витягу про підприємця, юрособу чи відокремлений підрозділ в електронному вигляді можна оформити на сайті Мін'юсту.

Зверніть увагу: вчиняти реєстраційні дії тепер можуть виконкоми місцевих рад, нотаріуси, акредитовані суб’єкти. Нотаріуси, крім суми адмінзбору, беруть додаткову плату за так звані консультаційні послуги.

Список використаних нормативно-правових актів

 1. ЗУ «Про держреєстрацію» — Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV.

 2. Постанова Кабміну № 1133 — постанова Кабміну «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань у скорочені строки» від 25.12.2015 № 1133.

 3. Лист Мін'юсту № 40211 — лист Мін’юсту від 17.11.2016 № 40211/34053-0-33-16/8.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert