Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Заповнення декларації єдинника та дохід від заборонених видів діяльності при переході на іншу групу ЄП

2 березня 2017

В цьому відео поговоримо про деякі нюанси заповнення декларації з єдиного податку та інших квартальних звітів.

Нагадаємо, що в «Смарт Бухгалтерії» можна досить легко сформувати і подати декларацію з єдиного податку та звіт 1ДФ. Реєструйтеся і користуйтеся. В системі багато корисних функцій для підприємців.

https://youtu.be/nx0TtVSJJJo?list=PLUz8jhrghP1P5Txf4wLmr8_YyUxrM-V

Отже, повернімося до декларації. Подавати її обов’язково, незалежно від того, отримували ви дохід чи ні. Вказувати слід суми доходу, який одержали від зареєстрованих видів діяльності. Якщо отримали дохід за КВЕДами, які не зареєстрували у державного реєстратора і не внесли до реєстру єдинників, вашу реєстрацію платника єдиного податку анулюють. Якщо ж КВЕД зареєстрований тільки у держреєстратора, разом із звітною декларацією можете подати заяву про його внесення у реєстр єдинників.

А зараз розглянемо особливості заповнення звіту, якщо змінювали групу єдиного податку.

Як заповнювати декларацію, якщо протягом року був перехід з однієї групи єдиного податку на іншу

Наприклад, підприємець перейшов з 2-ї групи на 3-ю з 1 жовтня 2016 року. В такому випадку він має подати декларацію за три квартали, незважаючи на те, що підприємці 2-ї групи звітують за підсумками року.

А в декларації за рік він має заповнити два розділи: третій, де слід вказати суми доходу, отримані на 2-й групі за три квартали, та четвертий, який заповнюється за підсумками роботи на 3-й групі.

Як при переході з 3-ї групи на 2-гу врахувати дохід, заборонений для 2-ї групи

Податківці відзначають, що в такому разі треба подати уточнюючу декларацію за останній звітний період, коли ви перебували на 3-й групі. І там відобразити суми за забороненими видами діяльності для 2-ї групи, які були дозволені на 3-й.

Таке уточнення призведе до збільшення оподаткованого доходу і недоїмки з єдиного податку. Її слід сплатити за ставкою для 3-ї групи. Також треба нарахувати штраф. А якщо уточнююча декларація подається через 90 і більше днів після граничного строку сплати податку як підприємця 3-ї групи, то потрібно сплатити ще й пеню.

При переході з 2-ї групи на 3-ю нічого уточнювати не потрібно, оскільки всі види діяльності, дозволені на 2-й групі, дозволені також і на 3-й.

Окрім декларації з єдиного податку, підприємці, які виплачували доходи фізичним особам — працівникам або контрагентам-ФОПам, мають подавати звіт за формою 1ДФ. Якщо ж таких виплат не було, звіт не подається.

У 1ДФ слід відобразити суми нарахованих та виплачених доходів найманим працівникам — мова йде не тільки про заробітну плату, але й про фінансову допомогу, вартість подарунків тощо. А також про будь-які виплати фізособам, підприємцям і самозайнятим особам. Ще вказується податок на доходи фізичних осіб і військовий збір, нарахований і перерахований до бюджету.

Сума доходу вказується з відповідною ознакою. Наприклад, зарплата — «101», виплати за цивільно-правовим договором — «102» тощо. Залежно від виду доходу і його ознаки відрізняється порядок його оподаткування.

Часто при заповненні 1ДФ забувають вказати доходи, виплачені підприємцям-контрагентам, тому що переважно вони не оподатковуються. Але їх потрібно відобразити у звіті 1ДФ, інакше це буде порушенням порядку заповнення звітності. В нашій довідковій системі є окрема стаття про виплати ФОПам і фізичним особам, із випадками, коли такі доходи оподатковуються, а коли ні.

Будь-яку виплату на користь фізичних осіб, у тому числі ФОПів, треба відобразити у звіті 1ДФ. Інакше це буде порушенням порядку заповнення звіту.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert