Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Перейменування вулиць і населених пунктів: що робити підприємцю

24 липня 2016

У відео від «Смарт Бухгалтерії» корисна інформація для підприємців, в адресі яких відбулися зміни через перейменування вулиці або населеного пункту.

https://youtu.be/HrvLAzdNrVU?list=PLUz8jhrghP1P5Txf4wLmr8_YyUxrM-V

Що робити, якщо в рамках Закону про декомунізацію перейменували вулицю чи населений пункт в адресі СПД?

Якщо назва вулиці в адресі змінюється, треба внести зміни до Держреєстру юросіб та підприємців. Строки, коли потрібно це зробити, законодавчо не визначені.

Сама процедура виглядає так.

Треба звернутися до держреєстратора із заявою про внесення змін до Єдиного держреєстру юросіб та підприємців і сплатити адміністративний збір.

Підприємці платять 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2017 році це 160 гривень), а юрособи — 30% від прожиткового мінімуму (480 гривень). Якщо необхідно провести реєстрацію змін за прискореною процедурою — за 6 годин, ці суми подвоюються, протягом 2 годин — збільшуються в п'ять разів.

Строки внесення змін не визначені законодавчо.

Після того як зміни будуть внесені в Держреєстр, потрібно сповістити про них і податкову.

Якщо ви маєте ключі електронного цифрового підпису, про зміну адреси ви зобов'язані повідомити АЦСК, де отримували електронний цифровий підпис. Можливо, вам доведеться скасувати чинний сертифікат і оформити новий, якщо це передбачає регламент і договір, який ви уклали з АЦСК.

Власникам касових апаратів доведеться перереєструвати пристрій. РРО реєструють на господарську одиницю — магазин, офіс.

І якщо через перейменування вулиці або населеного пункту адреса такої господиниці змінюється, треба обов'язково перереєструвати касовий апарат.

Порядок дій такий. Спочатку власник приміщення вносить зміни, пов'язані з перейменуванням, у документи на господиницю. Після чого протягом 5 робочих днів власник РРО повинен перереєструвати пристрій за оновленою адресою. Якщо не встигли перереєструвати РРО в 5-денний строк і продовжуєте друкувати чеки зі старою адресою, вас можуть оштрафувати. Адже розбіжність адреси в касовому чеку і документах на приміщення, де використовується цей РРО, є порушенням.

Якщо у вас є підприємницький рахунок, при перейменуванні вулиці чи населеного пункту в адресі переоформляти його не потрібно. Банк самостійно додасть до вашої справи відповідне рішення про перейменування.

І останнє, що ми розглянемо, — це зміна даних у документах дозвільного характеру та ліцензіях.

Що стосується дозвільних документів, переоформляти їх треба, якщо змінюється фактичне місцезнаходження суб'єкта господарювання. У разі з перейменуванням топонімів цього не відбувається. Тому і підстав для перейменування немає.

Це ж стосується і ліцензії, адже підстава для її переоформлення — зміна найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові підприємця. Але є виняток: необхідно переоформити ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем і тютюновими виробами, якщо дані в ній змінилися.

У ряді видів діяльності є свій порядок видачі, переоформлення та анулювання ліцензій. Це стосується виробництва і торгівлі спиртом, алкоголем і тютюновими виробами, банківської діяльності, а також діяльності в галузі телебачення і радіомовлення. Для цього подається заява про зміну відомостей, зазначених у ліцензії, і протягом 3 робочих днів з моменту подання видається нова ліцензія з урахуванням змін.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert