Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Як підтвердити подання звітності та дізнатися, чи є заборгованість із податків

7 квітня 2017

При поданні звітності та сплаті податків у підприємців виникають запитання, якими документами підтвердити контролюючим органам, що декларація здана, а податки сплачені вчасно і в повному обсязі. Ми розглянули такі документи та описали, де отримати інформацію про сплачені до бюджету податки і збори.

Як довести, що податкова прийняла звіт

Подати звітність до контролюючих органів можна кількома способами, у кожного свої правила підтвердження, що звіт прийнятий.

Підтвердженням того, що електронну звітність надіслано, буде квитанція. Наприклад, при поданні звітності он-лайн за допомогою «Смарт Бухгалтерії», «Смарт Звітності» та інших сервісів від податкової надходить квитанція № 2 про прийом. Це електронний документ, в якому міститься дата надання звіту і номер, що присвоюється декларації. У «Смарт Бухгалтерії» її можна завантажити у форматі pdf.

У податковій електронні звіти та квитанції зберігаються, як і паперові податкові документи, 1095 днів від дати подання.

Якщо подаєте паперовий звіт до податкової, інспектор пересвідчується, що він правильно оформлений, реєструє датою отримання, проставляє штамп, дату реєстрації та реєстраційний номер. Це означає, що документ прийнято, а дата реєстрації підтверджує своєчасність подання.

На вашому екземплярі звіту поставить штамп «Отримано» і поверне його вам. Він буде підтвердженням подання звіту.

Перевіряють у момент подання звіту тільки наявність і достовірність обов'язкових даних, і прийняти зобов'язані документ із будь-якими показниками (п.п. 49.8–49.9 ПКУ).

Якщо так сталося, що ваша копія звіту загубилася або ви її взагалі не робили, але бажаєте отримати, можете це зробити, звернувшись до податкової. Там видадуть копію звіту або завірять екземпляр, який ви принесли (консультація в ЗІР, підкатегорія 135.02).

Надіслати паперовий звіт поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення слід не пізніше ніж за 5 днів до закінчення строку подання. У верхній частині конверта треба зробити позначку «Звіт», скласти опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках (один надсилаєте, другий залишаєте собі), в ній вказати найменування й адресу податкової та перелік вкладених документів. Також заповнюєте бланк рекомендованого повідомлення про вручення на своє ім'я.

Підтвердженням подання рекомендованого листа зі звітом буде розрахунковий документ пошти. А після того як податківці отримають листа, до вас повернеться повідомлення про вручення із їхнім підписом, воно і буде підтвердженням того, що звіт отримали.

Як дізнатися, чи є заборгованість з податків

Щоб дізнатися про заборгованість з податків і зборів, треба подати письмову заяву до податкової, де перебуваєте на обліку. Вказати, які платежі з єдиного податку, ЄСВ та ін. вас цікавлять, період звірки, а також нараховані та сплачені за цей період суми. Не пізніше ніж через 15 робочих днів податкова дає письмову відповідь про стан ваших розрахунків.

Податківці ведуть інтегровану картку платника, в якій міститься інформація про всі його розрахунки з бюджетами. Дані про надходження податків, зборів, ЄСВ та ін. платежів до бюджету відображаються в картці в день отримання відомостей від Держказначейства.

Зверніть увагу: податок або збір вважається несплаченим, якщо сплатили його на неправильні реквізити або за старою адресою, якщо змінили її.

Квитанції про сплату податків і зборів треба зберігати 3 роки. А що стосується ЄСВ, документи, що підтверджують сплату внеску, треба зберігати довше. Сплата соцвнеску дає вам право в майбутньому претендувати на пенсійні виплати. Податкова передає дані про сплату ЄСВ до Пенсійного фонду, і якщо виявиться, що їх там немає, вам доведеться розбиратися з податковою, з якої причини вона їх не передала. Для звірки потрібна буде квитанція про сплату або виписка з банку.

Якщо у вас перевірка і документи зі сплати податків і подання звітності пов'язані з предметом перевірки або з процедурою оскарження рішення перевіряючих, вони повинні зберігатися до закінчення перевірки, строку оскарження рішення або вирішення справи в суді. Але не менше ніж 1095 днів від дня подання податкової звітності.

Дізнатися, скільки і куди заплатили податків, можна за допомогою електронного кабінету платника. У ньому можна проводити звірку розрахунків із державним і місцевим бюджетом, отримати документ про стан розрахунків з електронним підписом посадової особи та печаткою податкової. Але насправді ці дані часто бувають неправильними, неповними або застарілими, тож повністю покладатися на отриману через цей сервіс інформацію не варто.

Вести облік оплат з податків і зборів підприємці-єдинники можуть у сервісі «Смарт Бухгалтерія». Система автоматично формує зобов'язання зі сплати єдиного податку та ЄСВ, ви можете сформувати платіжне доручення на сплату з реквізитами одержувача. А вже після сплати позначити подію як закриту.

Список використаних нормативно-правових актів

  1. ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert