Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Як зареєструватися підприємцем он-лайн

14 червня

Зареєструватися підприємцем можна через інтернет, не виходячи з дому, за допомогою сервісу Мін'юсту «Он-лайн будинок юстиції». Тут також можна подати заяву про застосування спрощеної системи, якщо хочете працювати на єдиному податку.

Поки сервіс працює в тестовому режимі, можуть бути помилки. Зі свого боку, будьте уважні при заповненні форм і не пропускайте обов'язкові поля.

Потрібен ключ ЕЦП фізособи

Щоб подати заяву он-лайн потрібен електронний підпис фізособи. Отримати ключ  ЕЦП можна безкоштовно в  АЦСК податкової або за гроші в будь-якому іншому АЦСК.

Інструкція по заповненню заяви на отримання ЕЦП і бланк для скачування є в статті — «Отримання ключа електронного цифрового підпису».

Як заповнити заяву на реєстрацію підприємцем

Для початку треба зареєструватися в сервісі «Он-лайн будинок юстиції».

На головній сторінці оберіть можливість «Реєстрація бізнесу, ГО та ЗМІ». Вид суб'єкта: фізична особа — підприємець.

Натисніть на кнопку «Додати заяву». При виборі послуги натисніть «Державна реєстрація бізнесу» — «Фізичні особи» — «Державна реєстрація фізичної особи — підприємця», ви перейдете до форми заяви.

У заяві обов'язково треба вказати ваші ПІБ, дату народження і 10-значний податковий номер (РНОКПП, його ще називають  ІПН). Якщо через релігійні переконання його не отримували, поставте позначку навпроти відповідного поля. Особи без ІПН вказують паспортні дані. Якщо податковий номер у вас є, паспортні дані ви не заповнюєте.

Вкажіть країну громадянства.

Потім треба вказати адресу прописки зазначену в паспорті. Якщо прописані в Києві, область вказувати не треба. При вводі перших букв назви області/міста/вулиці, система буде підказувати вам варіанти, оберіть потрібний.

Якщо прописані в зоні    АТО або в окупованому Криму, вказуйте тимчасове місце проживання на підконтрольній Україні території.

Види економічної діяльності. Коди видів діяльності зазначаються відповідно до  КВЕД 2010. При введенні цифр коду, система підказує його правильну назву. Код позначений галочкою буде вважатися основним.

Далі пропонується визначити, яким способом хочете отримати виписку з Єдиного держреєстру про реєстрацію вас підприємцем. Цей документ видається за бажанням. І після реєстрації вас підприємцем буде доступний в електронному вигляді. Незважаючи на наявність в формі поля про відправку виписки поштою, вам її не відправлять.

Контактні дані. Заповнювати всі поля не обов'язкові. Але ми рекомендуємо залишити хоча б номер телефону.

Також в заяві можна вказати дані представника (наприклад, бухгалтера), який від вашого імені зможе підписувати договори або подавати документи держреєстратору.

Заява на спрощену систему

Якщо хочете працювати на єдиному податку, тут же ви можете заповнити і подати заяву. Натисніть на кнопку «Додати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування...».

Щоб визначитися з групою єдиного податку, читайте наші статті: «Групи єдиного податку: загальна характеристика», «1-а група ЄП», «2-а група ЄП», «3-я група ЄП».

Отже, приступимо до заповнення заяви:

У пункті 1 вкажіть назву податкової, де будете перебувати на обліку як підприємець і подавати звітність. Останнім часом проводилися реорганізація ДПІ на місцях, тому обов'язково попередньо уточніть, до якої податкової ви відноситеся.

Пункти 2–3 заповняться автоматично, адже ви вже вказали ПІБ і податковий номер в заяві про реєстрацію ФОП.

Пункт 4 ви не заповнюєте.

У пункті 5 вам потрібно заповнити тільки п.п. 5.1. Це дата, з якої будете вважатися єдинником. Якщо обрали 3-ю групу ЄП — дату подачі заяви. Якщо 1–2-гу — перше число наступного місяця (тобто якщо реєструєтеся в червні, вказуєте 1 липня).

Пункт 6. Вказуєте ту саму адресу, що і в заяві на держреєстрацію ФОП.

Пункт 7. «Місце ведення господарської діяльності» можна вказати — Україна, тоді ви зможете займатися бізнесом в будь-якій точці країни, вам не потрібно буде подавати заяву кожен раз, коли місце ведення діяльності буде змінюватися. Також можна вказати назву міста/селища/смт, де плануєте вести діяльність, їх може бути кілька. Якщо будете здавати в оренду нерухомість, вказуйте всі адреси розташування об'єктів.

У пункті 8 вказуєте ставку єдиного податку на обраній групі

У пункті 9 ставите «0».

У пункті 10 перерахуйте види діяльності, якими будете займатися на єдиному податку, відповідно до кодів КВЕД-2010. Крім тих, що заборонені на спрощеній системі, інакше вам можуть відмовити в реєстрації єдинником. Стаття «Заборонені види діяльності для 1–3-ї груп ЄП».

Перевірте, чи правильно все заповнили і натисніть «Подати заяву».

Якщо щось не вказали або вказали неправильно, ці поля будуть підсвічуватися червоним кольором. Якщо все в порядку, сервіс запропонує підписати заяви ключем ЕЦП. Зі списку вам потрібно обрати АЦСК, де отримували електронний підпис, додати файл ключа «Key-6.dat» і ввести пароль.

Коли зареєструють

Протягом 24 годин з моменту відправки заяви її розглядають і на порталі електронних сервісів публікують виписку (знайти свої дані ви можете за ІПН). А в вашому кабінеті на сайті «Он-лайн будинок юстиції» з'являється статус «Зареєстровано» і посилання для завантаження виписки про держреєстрацію.

Що робити після реєстрації підприємцем

Після реєстрації підприємцем на єдиному податку вам треба:

  1. Отримати ключ ЕЦП підприємця, щоб відправляти звітність онлайн. Почитайте статтю: «Де підприємцю отримати електронний цифровий підпис».

  2. Зареєструвати книгу обліку доходів. Для цього вам доведеться особисто йти в податкову. Стаття: «Ведення книги обліку доходів».

  3. Якщо плануєте працювати з безготівковими розрахунками, відкрити рахунок підприємця в банку. Рекомендуємо почитати огляд «В якому банку відкрити рахунок підприємцю».

  4. Визначитися, як будете вести бухгалтерію. Ми пропонуємо спробувати наш сервіс для підприємців на єдиному податку «Смарт Бухгалтерія».

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert