Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

Розрахунок 1ДФ: коли подають підприємці-єдинники

7 липня 2017

Розрахунок за формою 1ДФ подають підприємці, які виплачували гроші звичайним фізособам і контрагентам-підприємцям. Подавати 1ДФ потрібно тільки за квартал, в якому були такі виплати. Якщо гроші ви нікому не виплачуєте, а тільки отримуєте, подавати нульовий звіт не потрібно.

Ми підготували коротку довідку для підприємців на єдиному податку і описали, в яких випадках вони подають 1ДФ.

Виплати працівникам в 1ДФ

Якщо у вас є працівники, які працюють за трудовим договором, їм щомісяця нараховується і виплачується зарплата, премії, лікарняні та інші доходи, раз в квартал вам потрібно подавати звіт 1ДФ.

Ви вказуєте в звіті: ПІБ працівника і його податковий номер, суми, нарахованого і за фактом виплаченого доходу за звітний квартал, утриманий ПДФО і військовий збір. Визначаєте ознаку виплаченого доходу, у випадку з працівниками найчастіше це код 101.

Якщо в кварталі, за який подається звіт ви прийняли на роботу або звільнили працівника, треба буде відобразити цю дату.

У «Смарт Бухгалтерії» ви можете сформувати і подати розрахунок 1ДФ, також подати цей звіт ви можете через наш безкоштовний сервіс «Смарт Звітність».

Виплати доходу фізособам в 1ДФ

Про які виплати йдеться? Перш за все це оплати за договорами цивільно-правового характеру. Або, якщо ви заповляєте послуги у фрілансера, який не зареєстрований підприємцем, і оплачуєте його робту. Якщо орендуєте у фізособи квартиру/офіс, купили у фізособи авто або обладнання для бізнесу, сплачені за такими угодами суми також треба відобразити в 1ДФ.

Для всіх цих виплат є відповідні коди ознаки доходу. Часто використовувані підприємцями коди ми описали в статті «Вибір ознаки доходу».

Відображення виплат підприємцям

Якщо співпрацювали з контрагентами-підприємцями, вам також треба відобразити виплачені їм суми в звіті 1ДФ. Розраховувати і вказувати ПДФО і військовий збір за цими виплатам не потрібно, платити за себе податки буде ваш контаргент.

Попередньо вам обов'язково потрібно перевірити в Єдиному реєстрі інформацію про вашого контрагента: чи зареєстрований він ФОП, чи зареєстровані в нього коди КВЕД, за якими він надає вам послуги. Бо, якщо цих кодів в нього немає, виходить, що послугу він вам надає, як звичайна фізична особа і ви маєте сплатити за нього податки.

Коли подавати 1ДФ

Розрахунок 1ДФ подається за квартал, у якому були виплати фізособам та ФОП. Строк подання — протягом сорока днів після закінчення звітного кварталу, зазвичай це 9 лютого, 10 травня (тому що 9-те припадає на вихідний), 9 серпня і 9 листопада. Але, якщо останній день подання припадає на вихідний, він переноситься на попередній робочий день.

Штраф за неподання 1ДФ — 510 гривень за перший раз і 1020 гривень за повторне порушення.

У «Смарт Довідці» є ряд корисних статей, які вам знадобляться, якщо будете заповнювати та подавати 1ДФ.

  1. Завантажити форму розрахунку 1ДФ.

  2. Як сформувати 1ДФ в «Смарт Бухгалтерії» описано в інструкції «Заповнення звіту 1ДФ».

  3. Щодо нюансів заповнення звіту в паперовій формі ви почитаєте в статті «Порядок заповнення форми № 1ДФ».

  4. Як платити ПДФО і військовий збір читайте в статтях: «ПДФО з найманих працівників» та «Військовий збір».

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert