Javascript у вашому браузері вимкнено. Як підключити Javascript

РРО та прийом оплат платіжними картками онлайн

28 липня

Підприємець на єдиному податку зобов'язаний використовувати касовий апарат, якщо перевищив ліміт доходу в 1 млн гривень на рік, продає пиво чи технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту.

Не потрібно використовувати РРО, якщо ви приймаєте оплати тільки на розрахунковий рахунок, навіть якщо перевищений ліміт в 1 млн гривень. Але тут є нюанс, якщо підприємець приймає оплати картами Visa і MasterCard через платіжні системи та агрегатори, такі розрахунки потрібно проводити через касовий апарат.

Чи потрібно використовувати РРО єдинникам, які займаються онлайн-торгівлею, розберемося в цій статті. Вона буде цікава власникам інтернет-магазинів, онлайн-бізнесменам, які заробляють на проведенні курсів та вебінарів, продають програмне забезпечення та надають інші онлайн-послуги.

Оплати платіжними картами

Власники інтернет-магазинів все частіше надають можливість своїм покупцям оплатити покупку онлайн платіжними картами Visa і MasterCard — це зручно, особливо якщо мова йде про послуги: оплатив і одразу отримав можливість користуватися.

Підприємці вважають, що раз отримали гроші за покупку на рахунок — це безготівковий розрахунок і навіть після перевищення ліміту в 1 млн гривень їм не треба буде використовувати касовий апарат. Це не так.

Податківці пояснюють: якщо покупець замовив через інтернет товар і розрахувався за нього платіжною карткою, то продавець зобов'язаний видати йому розрахунковий документ, тобто фіскальний чек, надрукованому на РРО. Електронну квитанція про оплату, замовленого на інтернет-сайті товару, яка надається банком-еквайєром, податківці розрахунковим документом не вважають (Лист ДФС № 1129).

ДФС, посилаючись на закон про РРО, відносить оплати платіжними картами, проведені через LiqPay, до розрахунків, які слід проводити через РРО та видати покупцеві чек (консультація в ЗІР, категорія 109.02).

Також в законодавстві прописано: чек РРО треба видавати, якщо замовлений через інтернет-магазин товар або послуга безпосередньо передається покупцеві: доставка кру'єром, отримання товару на відділенні компанії-перевізника (ст. 3 ЗУ «Про застосування РРО»).

Розберемося на прикладах

У Анни онлайн-піцерія, покупець робить замовлення на сайті. Може оплатити його платіжною карткою на сайті або віддати гроші кур’єру. Рахунки Анна не виставляє. Вона має використовувати РРО, бо в її випадку мова йде безпосередню про передачу товару покупцеві, а ще Анна працює з готівкою, тому зобов'язана видавати покупцям фіскальний чек, навіть якщо клієнт оплатив замовлення онлайн.

Другий приклад: у Андрія інтернет-магазин, він продає програмне забезпечення. Покупець може оплатити послугу платіжною карткою за допомогою платіжного агрегатора LiqPay або за рахунком через касу банку або зі свого рахунку через інтернет-банк. Андрій взагалі не працює з готівкою і всі гроші надходять на його підприємницький рахунок. Він платить з цього доходу єдиний податок і не використовує РРО.

Але так поступати Андрій може тільки до того, як перевищить ліміт в 1 млн гривень. Якщо ж після досягнення ліміту в 1 млн гривень Андрій отримуватиме тільки безготівкові оплати, через касу банку або інтернет-банк, — для нього, як продавця, це безготівкові розрахунки й РРО не потрібен. Якщо продовжить працювати з LiqPay, касовий апарат доведеться встановити.

Важливо знати

  1. Якщо продаєте товари та послуги в інтернеті та приймаєте оплати на свій підприємницький рахунок через касу банку або гроші приходять з розрахункового рахунку клієнта, РРО використовувати не потрібно.

  2. Власники інтернет-магазинів зобов'язані використовувати РРО, якщо приймають готівкові оплати, товар доставляють покупцю особисто, кур'єром або транспортною кампанією.

  3. ФОП-єдинник можете приймати оплати через LiqPay, Wayforpay тощо без використання РРО, якщо надає послуги у віртуальній формі, але тільки поки не досягнете ліміт в 1 млн гривень. Як тільки заробите 1 млн гривень, треба буде купувати і підключати РРО. Стаття «Скільки коштуватиме установка РРО підприємцям».

  4. Якщо після того, як досягнете ліміт в 1 млн грн будете приймати тільки безготівкові оплати: виставляти клієнтам рахунки, які вони сплачуватимуть в касі банку тощо, РРО використовувати не потрібно.

Список використаних нормативно-правових актів

  1. ЗУ «Про РРО» — Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

  2. Лист ДФС № 1129 — Лист ДФС відт 11.07.2017 р. № 1129/6/99-99-14-05-01-15/ІПК (індивідуальна податкова консультація)

Прикріплені файли

Залиште запитання до статті

Наші експерти відповідають тільки на запитання користувачів «Смарт Бухгалтерії» — онлайн-сервісу для ведення обліку та подання звітності.
Smart uk vert